İş Bankası Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanların Borçlarını 3 ay, 4 ay, 5 ay ve 6 Ay Erteliyor, Ödeme Tablosu Belli Oldu

İş Bankası Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanların Borçlarını 3 ay, 4 ay, 5 ay ve 6 Ay Erteliyor, Ödeme Tablosu Belli Oldu. İş bankası son dakika haberi olarak yayınlanan bu kredinin detayları...

Ekonomi 28.06.2021 - 22:10 28.06.2021 - 22:10 Vural Pars

İş bankası yeni bir kampanya başlattı. Kişilerin kredi ve kredi kartı borçları olması durumunda hemen bu borçları erteleyebilecek bir duyuru paylaştı. Özellikle pandemi döneminde işsiz kalan, maddi durumu kötüye düşen, sıkıntı yaşayan kişilerin bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçları erteleniyor. 3 ay ile 6 ay arasında erteleme yapabilir ve sonra tekrardan borçlarınızı ödemeye devam edebilirsiniz. Borçları kapatmak isteyenler, eğer düzenli ödemeler yapıyorsa bu kampanyaya katılamayacaktır. Haziran ayına kadar ertelemeli borçlarını ödeyen ve banka borçlarını geciktiren kişilere bu kampanya yapılacak. 

İş bankası yapmış olduğu bu kampanya ile birlikte, müşterilerine de hemen sonuç verecek. Müşteriler başvuru yaptıkları ve kredi kullandıkları banka şubelerinden erteleme işlemleri için dilekçe verebileceklerdir. Bu erteleme eğer kredi kartı için yapılacaksa, kredi kartı blokeli olacak ve bu süre içinde, borç bitene kadar kart aktif olmayacaktır. İhtiyaç kredilerinde ise banka müşterilerine daha kolay bir şekilde erteleme imkanı sunacaktır. 

Kredi ile Borç Kapatma Oluyor mu?

Vatandaşların merak ettiği bir diğer konu İş Bankası üzerinden verilen bu erteleme haricinde borç kapatma kredisi verilip verilmeyeceğidir. Bankalar üzerinden kredi ile borç kapatma işlemleri yapmak isteyenler, başvuru yapmak için banka şubelerine gitmesi gerekiyor. Banka kredi vereceği zaman kişinin kredi notuna ve kredi siciline bakarak onay verecektir. Kredi ile borç kapatma kredisi kullanacak kişilerde ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları için bu kredileri alabilir, 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli kredi kullanabilirler. 

İş bankası borç erteleme başvurusu nasıl yapılacak?

İş bankası üzerinde olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı 3 ay ve 6 ay arasında bir tarih belirleyerek, uzatabilirsiniz. Kredi borçlarında, borç erteleme yapacak kişiler, ödeyemedikleri ve son taksitlerin borçlarını erteleme yapacaklardır. Kredi kartı borcunda da son ekstre borcunu erteleyeceksiniz. Detaylı bilgileri bankanın resmi internet sitesinden veya banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. 

is-bankasi-kredi

Borçlarınızı erteledikten sonra herhangi bir kredi ve kredi kartı başvurusu yapamazsınız. Ertelemeli olan borçlar ile güncel banka borçlarınızı kapattıktan sonra bankalar üzerinden kredi, kredi kartı gibi işlemleri yapabileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@