İş Bankası Müjdeli Haber Verdi, Kredi Notunuz Düşük Olsa Bile 100.000 TL Düşük Faizli İpotekli Kredi Veriyorlar

İş Bankası Müjdeli Haber Verdi, Kredi Notunuz Düşük Olsa Bile 100.000 TL Düşük Faizli İpotekli Kredi Veriyorlar. Son dakika kampanyasında düşük faizli olarak ipotekli kredi alacaksınız...

Ekonomi 13.09.2021 - 23:13 13.09.2021 - 23:15 Vural Pars

İş Bankası 100.000 TL ipotekli kredi veriyor. Kredi notunuz düşük olsa bile bu kredi için başvuru yapabilirsiniz. 100.000 TL ipotekli kredi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir, sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankaların verdiği ihtiyaç kredilerinden birisi de ipotekli kredilerdir. İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda, bankalar sizden bir teminat ister ve başvuru durumunuzu güçlendirirsiniz. Sizler eğer bir bankadan ihtiyaç kredisi alacaksanız ve bu kredinin limiti size düşük geliyorsa hemen ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin verecekleri ipotekler ile birlikte 36 ay vadeye kadar kredi alacaklarını söyleyebiliriz. 100.000 TL ve üzerinde ipotekli kredi alacak olan kişilerin, bu şartlara uygun olması durumunda nasıl işlem yapacaklarından sizlere bahsedeceğiz.

İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası üzerinden 100 bin TL ve üzerinde ipotekli kredi alacaksanız, başvuru için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Banka şubelerine giderken kimlik, gelir belgesi, ipotek vereceğiniz evin tapu bilgisi ve borcu yoktur kağıtları ile birlikte, bankadan alacağınız başvuru formunu doldurup vermeniz yeterlidir. Başvuru yaptıktan sonra değerlendirme eğer şube yetkisinde kalırsa hemen onay alacaksınız. Ama eğer banka kredi başvurusu yaptınız ve bu kredi onayı genel müdürlüğe düştüyse bankadan kredi almak için 1-3 gün süre bekleyebilirsiniz.

Kredi başvurusu onay aldıktan sonra verdiğiniz ipoteğe bir ekspertiz gönderilecektir. Bu ekspertiz gönderildikten sonra evinize veya verdiğiniz taşınmazınıza bir değer biçilecektir. Bu biçilen değer ile birlikte iş bankası sizlere biçilen değerin %50’sine kadar kredi verecektir. 100.000 TL kredi alacaksanız, en az 200.000 TL değerinde bir yer vermeniz gerekiyor. Değeri ne kadar yükselirse kredinizin de limiti yükselecektir. Tabii banka sizlerin ödeme gücünüze de bakacaktır.

is-bankasi-1280x720-1

Kredi İçin Diğer Şartlar

İpotekli kredilerde, ipotek edecek kişi evliyse ayrıca eş rızası belgesi de vermesi gerekmektedir. Eğer eşiniz kredi çekmenizi istemiyorsa bankalardan onay alsanız bile bu krediyi kullanamazsınız. Size en yakın İş Bankası şubesine giderek 100 bin TL ve üzerinde ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız kredilerde 3 ay erteleme ve 36 ay vade ile işlem yapacaksınız. İş Bankası alacağınız krediler ile sizin için ayrıca borç transferi de yapacaktır. Borç kapatma kredisi başvurusu ile tüm banka borçlarınızı tek bir yere toplayabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@