Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvuru Formu 2020

Akkuyu Nükleer Santrali şirketi resmi kariyer adresi üzerinden iş başvuru formu yayınlamıştır. Şirket bünyesinde görevde bulunmak isteyen adaylar haberimizin sonunda verilen sayın adaylar kısmını detaylı okuyarak iş başvuru aşamasına geçebilirler.

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvuru Formu 2020

Akkuyu Nükleer Santrali şirketi resmi kariyer adresi üzerinden iş başvuru formu yayınlamıştır. Şirket bünyesinde görevde bulunmak isteyen adaylar haberimizin sonunda verilen sayın adaylar kısmını detaylı okuyarak iş başvuru aşamasına geçebilirler.

Mart 2011 tarihinde JSC Atomenergoproyekt’in topograf ekibi, Türkiye’ye gelip topografik etütleri yapmıştır. Topografik etütlere, lisans alınması için gereken belgelerin oluşturulması, ön mühendislik verilerinin belirlenmesi ve bunu takip edecek araştırmalara devam etmek için gerek duyulmuştur.

2011 Mayıs ayında nükleer güç santralinin inşası için ayrılan saha, Proje Şirketine tahsis edilmiştir.

Hazırlık çalışmaları ve inşaat aşaması 2010 yılından 2023 yılına kadar süren dönemi kapsamaktadır. Birinci güç ünitesinin işletmeye alınması, 2023 yılında olacak şekilde planlanmaktadır.

Proje için önemli olan ekipman ve yüksek teknoloji ürünlerinin çoğu Rusya’dan temin edilecektir ancak inşaat-montaj işleri için Türkiye’den ve diğer ülkelerden en üst seviyede müteahhitlerin katılımı öngörülmüştür. Ayrıca, nükleer güç santralinin işletme döneminde Türk uzmanlar çalıştırılacaktır. Bu amaçla, 50 öğrencinin alınacağı eğitim programına katılmak için 9 000 öğrenci başvurmuş,  Ankara’da 27 Haziran 2011 tarihinde Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi (MEPhI) öğretmenlerinin katılımı ile Türk öğrenciler hazırlanan Fizik ve Matematik konularında sınava tabi tutulmuşlardır. Testlerde başarılı olan öğrenciler, Ekim 2011 tarihinde  Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi (MEPhI)’nin Obninsk şehrindeki şubesinde eğitime başlamışlardır. Nükleer Santraller, Projelendirme, İşletme ve Mühendislik dalında 6,5 yıl süren eğitim programını başarıyla tamamlayan 35 Türk öğrenci 2018 yılında Akkuyu Nükleer A.Ş.’de işe başlamıştır. Şu anda 200'den fazla Türk öğrenci, Akkuyu NGS’de çalışmak üzere Rus üniversitelerinde eğitim almaya devam etmektedir.

Türk tarafı, lisans alınması konusunda AKKUYU NGS Elektrik Üretim A.Ş. ile işbirliği yapmaktadır. Sahanın tahsis edilmesi ve sahanın kullanım izninin onaylanması konusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Su İşleri ve Orman Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) gibi kamu kuruluşları ile sürekli görüşmeler ve koordinasyon çalışmaları yapılmıştır.

Sayın Adaylar
“Nükleer Santralleri: Tasarım, İşletme, Mühendislik” uzmanlık derecesi programına başvurular kapanmıştır.
Akkuyu NGS personel hazırlık programına katılmak istiyorsanız,
“Isı ve Güç Mühendisliği” ve “Elektrik Mühendisliği” bölümlerden birinde 2019-2021 yılı Yüksek Lisans eğitimi görmek üzere başvuruda bulunabilirsiniz.

Akkuyu Nükleer iş başvurusu için //www.akkunpp.com/application-form-2018

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 01:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 13 ay Önce

Oporötörüm

Mehmet özkan
Mehmet özkan - 12 ay Önce

Ben mehmet özkan yaşım 35 ve usta kaynakçıyım gerekli ustalık belgelerim mevcut boru kaynagı yapıyorum sızdırmazlık bundan önce rönesans ve mekatronik gibi inşaat firmalarında çalıştım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 05534595791

Ramazan salan
Ramazan salan - 8 ay Önce

Merhabalar ben ramazan gerçekten işe ihtiyacım var sıva duvar ustasıyım elimde her iş gelir yardımcı olursanız sevinirim no5397843798

MEHMET
MEHMET - 8 ay Önce

Kalipciyim