İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) İş Başvuru Formu 2019

İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi kariyer adresi üzerinden yayınladığı öz geçmiş formu ile adayların başvurularını almaktad

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) İş Başvuru Formu 2019
İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi kariyer adresi üzerinden yayınladığı öz geçmiş formu ile adayların başvurularını almaktadır. Bu personel alımı ilanı olmayıp, sadece adayların başvurularını alarak öz geçmiş havuzuna aktarma sistemidir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar resmi sitesinde yayınladığı insan kaynakları ve kariyer sayfasından iş başvurusu yapabilmektedirler. Sizlere vermiş olduğumuz insan kaynakları sayfasından CV formunu doldurarak belediyenin CV havuzuna bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu 2019

İstanbul Büyükşehir Belediyesi güncel olarak iş ilanları yayınlamıyor. Bunun yerine resmi adresi üzerinden CV formu sistemi oluşturmuş ve bu sayfadan adayların bilgileri alarak bir havuz oluşturuyor. Bunun amacı ise herhangi bir personel açığı olduğunda ilgili havuz aracılığı ile personel alımı gerçekleştiriyor.

İstanbul Belediyesi, 1855 senesinde kurulmuştur ve İstanbul’un belediye işlerini yürütmek ile sorumlu kamu kuruluşudur. İstanbul Belediyesinin başkanı şuanda Mevlüt Uysal’dır. İstanbul ili kuruluşundan bu yana bir çok olaya, medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul’un konumu o kadar önemlidir ki Osmanlı Devleti zamanlarında İstanbul’u alabilmek için bir çok ülke savaş girişimlerinde bulunmuştur ancak bu girişimlerin hepsi başarısızlık ile sonuçlanmış böylece İstanbul toprakları Osmanlı’ya yani Türklere kalmıştır.

Belediyecilik hizmetleri sadece günümüzde değil Osmanlı Devletinde de işliyordu. Osmanlı zamanında belediye işlerini yürüten kişiler kadılardı ve bu kadılara hizmet eden subaşı, böcekbaşı, çöpçülük subaşısı ve mimarbaşı gibi kişiler yardım ediyordu. Osmanlı Devleti zamanında İstanbul’da 400’ü aşkın kadı görev almıştır. Yani diyeceğimiz o ki belediyecilik sistemi taa Osmanlı Devleti zamanına kadar dayanmaktadır ve günümüze başarılı bir şekilde gelebilmeyi başarmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde şuanda bir çok personel işçi çalışan bulunmaktadır.Bu çalışanların arasına sizlerde katılmak ve ülkemizin en büyük belediyesinde personel olarak çalışmak istiyorsanız hemen İstanbul Belediyesi insan kaynakları sayfasından ya da https://www.ibb.istanbul/ adresinde yer alan duyurular kısmını incelemenizi sizlere tavsiye ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi eleman alımı ve iş başvuru formu hakkında sormak istediğiniz her hangi bir soru varsa aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere yorum atabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İBB iş başvurusu yapmak ve öz geçmiş oluşturmak için https://application2.ibb.gov.tr/pdcb/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 15:13


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
secret lady
secret lady - 2 ay Önce

gerek yok ugrasmayın orada cv fln :)adamı olanı beledıyeye alırlar hepsi bu

Recep memiş
Recep memiş - 4 gün Önce

Teknisyen

Nuray
Nuray - 3 hafta Önce

Istanbulda oturuyorum 25 yıldır bende is istiyorum kendi ayaklarımın üstünde durabilmek icin

Nuray
Nuray - 3 hafta Önce

Istanbulda oturuyorum 25 yıldır bende is istiyorum kendi ayaklarımın üstünde durabilmek icin

Sinan
Sinan - 1 ay Önce

Merhaba ben boşum 4 aydır çalışmıyotum bana bi iş bulun kiramı ödeyemiyorum bana bi yardım edin beni arayın 05331454594

Sinan
Sinan - 1 ay Önce

Merhaba ben boşum 4 aydır çalışmıyotum bana bi iş bulun kiramı ödeyemiyorum bana bi yardım edin beni arayın 05331454594

Hamza durmaz
Hamza durmaz - 2 ay Önce

Belediye bir şey istiyorum

SIRADAKİ HABER