İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) İş Başvuru Formu Doldur 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi kariyer adresi üzerinden yayınladığı öz geçmiş formu ile adayların başvurularını almaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) İş Başvuru Formu Doldur 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi kariyer adresi üzerinden yayınladığı öz geçmiş formu ile adayların başvurularını almaktadır. Bu personel alımı ilanı olmayıp, sadece adayların başvurularını alarak öz geçmiş havuzuna aktarma sistemidir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar resmi sitesinde yayınladığı insan kaynakları ve kariyer sayfasından iş başvurusu yapabilmektedirler. Sizlere vermiş olduğumuz insan kaynakları sayfasından CV formunu doldurarak belediyenin CV havuzuna bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi güncel olarak iş ilanları yayınlamıyor. Bunun yerine resmi adresi üzerinden CV formu sistemi oluşturmuş ve bu sayfadan adayların bilgileri alarak bir havuz oluşturuyor. Bunun amacı ise herhangi bir personel açığı olduğunda ilgili havuz aracılığı ile personel alımı gerçekleştiriyor.

İstanbul Belediyesi, 1855 senesinde kurulmuştur ve İstanbul’un belediye işlerini yürütmek ile sorumlu kamu kuruluşudur. İstanbul Belediyesinin başkanı şuanda Mevlüt Uysal’dır. İstanbul ili kuruluşundan bu yana bir çok olaya, medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul’un konumu o kadar önemlidir ki Osmanlı Devleti zamanlarında İstanbul’u alabilmek için bir çok ülke savaş girişimlerinde bulunmuştur ancak bu girişimlerin hepsi başarısızlık ile sonuçlanmış böylece İstanbul toprakları Osmanlı’ya yani Türklere kalmıştır.

Belediyecilik hizmetleri sadece günümüzde değil Osmanlı Devletinde de işliyordu. Osmanlı zamanında belediye işlerini yürüten kişiler kadılardı ve bu kadılara hizmet eden subaşı, böcekbaşı, çöpçülük subaşısı ve mimarbaşı gibi kişiler yardım ediyordu. Osmanlı Devleti zamanında İstanbul’da 400’ü aşkın kadı görev almıştır. Yani diyeceğimiz o ki belediyecilik sistemi taa Osmanlı Devleti zamanına kadar dayanmaktadır ve günümüze başarılı bir şekilde gelebilmeyi başarmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde şuanda bir çok personel işçi çalışan bulunmaktadır.Bu çalışanların arasına sizlerde katılmak ve ülkemizin en büyük belediyesinde personel olarak çalışmak istiyorsanız hemen İstanbul Belediyesi insan kaynakları sayfasından ya da https://www.ibb.istanbul/ adresinde yer alan duyurular kısmını incelemenizi sizlere tavsiye ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi eleman alımı ve iş başvuru formu hakkında sormak istediğiniz her hangi bir soru varsa aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere yorum atabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İBB iş başvurusu yapmak ve öz geçmiş oluşturmak için https://application2.ibb.gov.tr/pdcb/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuray
Nuray - 1 yıl Önce

Istanbulda oturuyorum 25 yıldır bende is istiyorum kendi ayaklarımın üstünde durabilmek icin

secret lady
secret lady - 1 yıl Önce

gerek yok ugrasmayın orada cv fln :)adamı olanı beledıyeye alırlar hepsi bu

Nuray
Nuray - 1 yıl Önce

Istanbulda oturuyorum 25 yıldır bende is istiyorum kendi ayaklarımın üstünde durabilmek icin

Selma
Selma - 1 yıl Önce

Belediyede çalışmak istiyorum

Gulsen kılıç
Gulsen kılıç - 11 ay Önce

Istanbul fatihde oturuyor acil işe ihtiyacım var iş ariyomm

Hamza durmaz
Hamza durmaz - 1 yıl Önce

Belediye bir şey istiyorum

Sinan
Sinan - 1 yıl Önce

Merhaba ben boşum 4 aydır çalışmıyotum bana bi iş bulun kiramı ödeyemiyorum bana bi yardım edin beni arayın 05331454594

Sinan
Sinan - 1 yıl Önce

Merhaba ben boşum 4 aydır çalışmıyotum bana bi iş bulun kiramı ödeyemiyorum bana bi yardım edin beni arayın 05331454594