Milli İstihbarat Mit İş Başvuru Formu 2020-Özgeçmiş formu!

Milli İstihbarat Teşkilatı kısa ismi ile MİT 1965 senesinde faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana hizmetlerini sürdüren ve sürdürmeye devam eden Mit, kariyer adresi üzerinden iş başvuru formu yayınlamış olup adayların öz geçmiş bilgilerini toplamaktadır.

Milli İstihbarat Mit İş Başvuru Formu 2020-Özgeçmiş formu!

Milli İstihbarat Teşkilatı kısa ismi ile MİT 1965 senesinde faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana hizmetlerini sürdüren ve sürdürmeye devam eden Mit, kariyer adresi üzerinden iş başvuru formu yayınlamış olup adayların öz geçmiş bilgilerini toplamaktadır. Sizlerde Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yayınlanmış olan öz geçmiş formunu doldurarak kuruluşun havuz sisteminde yer alabilirsiniz.

Mit'in kurucusu Türkiye Büyük Millet Meclisi olup, ülkemizin resmi istihbarat örgütü olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kuruluşun amacı istihbarat toplamak ve ülkemizin güvenliği için personeli ile hizmet sunmaktır.

Mit İş Başvuru Formu 2020

Milli İstihbarat Teşkilatının yayınlamış olduğu öz geçmiş forumunda öğrenim bilgileri, iş tecrübesi, yabancı dil gibi daha saymadığımız 14 farklı kısımdan oluşmaktadır. Adaylar Mit iş başvuru formunu eksiksiz olarak ve doğru bilgiler ile doldurması gerekmekte olup, gerçeğe aykırı belge veren adayların tespiti yapıldığında doldurmuş oldukları forumlar geçersiz sayılacağı bildirilmiştir.

Kuruma göndermiş olduğunuz iş başvuru formunu üç ay geçmeden güncelleyemez ve farklı bir alan için iş başvuru formu doldurmanız mümkün olmayacaktır. Adayların nasıl iş başvuru formu doldurması gerektiği gibi bilgilere ulaşması ve fikir oluşturması için verilen örnek öz geçmiş formunu inceleyeyebilirsiniz.

Başvurular Özgeçmiş Havuzunda Birikecek! Personel Alımı Değildir...

Adayların Mit iş başvurusu için doldurmuş olduğu öz geçmiş formu bilgileri kurumun öz geçmiş havuzunda birikmekte ve saklanmakta olduğu bildirilmiştir. Adayların öz geçmiş bilgileri için verilen gizlilik üst seviyede olduğu açıklanmış olup, aynı hassasiyet adaylardan da beklenmekte olduğu bildirilmiştir.

Mit Örnek Öz geçmiş formu için TIKLAYIN

Özgeçmiş formunda verilen bilgilerden bazıları ise şöyledir; Kimlik doğrulama için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, isim soyisim ve doğum yılı gibi bilgiler istenmektedir. Bu işlemleri mobilden yapılmaması gerektiği bildirilmiş olup, sebep olarak sorun yaşamak olduğu açıklanmıştır.

Öz Geçmiş Bırakabileceğiniz Kadrolar!

Öncelik olarak şunu belirtmek gerekirse bu kadrolar aktif bir personel alımı ilanı değildir. Havuz sistemi için alınmakta olup, öz geçmiş bırakabileceğiniz alanlar ise; Arapça Dil Uzmanı, İstihbarat Uzmanı ve Bilim ve Teknoloji Uzmanı alanlarına öz geçmiş bırakabilirsiniz.

Örnek başvuru şartı vermek gerekirse; İstihbarat Uzmanı alanı için aranan şartlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaşını aşmamış olmak, üniversitelerin 4 senelik lisans programlarından herhangi birisini bitirmiş ya da 3 ay içerisinde mezun olabilecek durumda olmak, yabancı dil sınavı, KPDS, ÜDS'den 80 veya üzeri puan almış olmak ve diğer belirtilmiş şartları taşıyor olmak gerekmektedir.

Mit Hakkında Bilgi

Türkiye'de sistematik ve organize bir şekilde işleyebilecek bir istihbarat teşkilatı oluşturma çalışmaları Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarına dayanmaktadır. İmparatorluğun toprak bütünlüğünü korumak, ayrılıkçı faaliyetleri önlemek ve Orta Doğu ve diğer ülkelerdeki yabancı hükümetlerin eylemlerini izlemek amacıyla Özel Teşkilat (Teşkilat-ı Mahsusa) 17 Kasım 1913 tarihinde Enver Paşa tarafından kurulmuştur. I. Dünya Savaşı sırasında askeri ve paramiliter faaliyetlerde bulunan örgüt, 30 Ekim 1918'de Mudros Mütarekesi'nin imzalanmasıyla feshedildi.

1918 yılının sonlarında Karakol Cemiyeti veya Sentinel Derneği adı altında yeni bir istihbarat teşkilatı kuruldu ve Kurtuluş Savaşı sırasında Anadolu kalplerinde işgal kuvvetleriyle savaşan silahlı gruplara silah vermek gibi önemli görevler almaya başladı. Ulusal Kuvvetlere malzeme ve teçhizat sağlamak. Sentinel Derneği, tüm üst düzey üyelerinin tutuklandığı 16 Mart 1920'de İstanbul işgali ile dağıldı.

Sentinel Derneği’nin dağılmasının ardından, Zabitan ve Yavuz gibi bir dizi istihbarat teşkilatı kuruldu. O zamanların en öne çıkan gruplarından biri, Ağustos 1921'de Felah Grubu olarak yeniden adlandırılan Hamza Grubu'ydu. Kurtuluş Savaşı sona erene kadar çeşitli istihbarat örgütleri aktif kaldı.

18 Temmuz 1920'de, Genelkurmay, karşı istihbarat faaliyetleri yürütmek, düşman propagandasının askeri rütbeleri etkilemesini önlemek ve çeşitli istihbarat gruplarını tek bir şemsiye örgütü altında birleştirmek için Askeri Polis Teşkilatı (AP veya P) kurdu. Örgüt, 21 Mart 1921'de Kurtuluş Savaşı sırasındaki başarılı görevleri tamamladıktan sonra dağıldı. Ortaya çıkan boşluk, Nisan 1921 - Haziran 1922 tarihleri ​​arasında Anadolu Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı Denetim Kurulu Müdürlükleri tarafından dolduruldu.

Mareşal Fevzi Çakmak
Geçmiş deneyimler ışığında ve yeni hedeflere ulaşmak için Silahlı Ulusal Savunma (MM) adlı bir istihbarat teşkilatı General Fevzi Çakmak tarafından kuruldu ve resmen 3 Mayıs 1921 tarihinde TBMM tarafından kuruldu.

Teftiş Kurulu Müdürlükleri faaliyetlerini Anadolu'nun kalbine yoğunlaştırırken, MM İstanbul'da çok sayıda askeri ve sivil yetkiliyi içeren geniş bir casus ağı oluşturdu. Grup, gizlice ele geçirilen düşman karargahına, değerli bilgi ve belgeleri elde etmek için düşman ve yabancı misyonlarla işbirliği yapan gruplara gizlice silah ve mühimmat verdi. Örgüt, 5 Ekim 1923'te İstanbul'un kurtuluşu üzerine dağıldı.

1926 yılına kadar tüm istihbarat faaliyetleri Ordu müfettişlerinin istihbarat şubeleri tarafından gerçekleştirildi.Milli Güvenlik Hizmeti'nin (M.E.H.) 6 Ocak 1926 tarihli ve 10152 sayılı Kuruluş Belgesi Riyaseti (MİT Özel Arşivlerinden Belgeler)

Mit Öz Geçmiş Formu Doldurmak için TIKLAYIN

Milli İstihbarat Teşkilatı diğer bilgiler için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 00:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan AHMAD
Hasan AHMAD - 1 yıl Önce

Selamünaleyküm Ben Suriye vatandaşıyım İstanbul'da ikamet ediyorum 8 yıl oldu ve MİT istihbarat ta çalışmak istiyorum ben Türkmenim Alici Köyünden Aslım beli elbeyli yim araştırın sorun beni bizleri 05379423179 benim numarım hasan

Hasan AHMAD
Hasan AHMAD - 1 yıl Önce

Selamünaleyküm Ben Suriye vatandaşıyım İstanbul'da ikamet ediyorum 8 yıl oldu ve MİT istihbarat ta çalışmak istiyorum ben Türkmenim Alici Köyünden Aslım beli elbeyli yim araştırın sorun beni bizleri 05379423179 benim numarım hasan

karabela
karabela - 1 yıl Önce

mıtle calısmak ıstıyorum vatana canım feda

Gürkan  balcı
Gürkan balcı - 1 yıl Önce

Milli istiparat teşkilatında çalışmak istiyorum .tek isteğim vatana hizmet .önce vatann

Gürkan  balcı
Gürkan balcı - 1 yıl Önce

Milli istiparat teşkilatında çalışmak istiyorum .tek isteğim vatana hizmet .önce vatann

Hasan ELMACI
Hasan ELMACI - 1 yıl Önce

Ben edebiyatı sevmem vatan için hiç acımadan öldürürümde ölürüm de NOKTA

Hasan ELMACI
Hasan ELMACI - 1 yıl Önce

Ben edebiyatı sevmem vatan için hiç acımadan öldürürümde ölürüm de NOKTA

Hasan ELMACI
Hasan ELMACI - 1 yıl Önce

Ben edebiyatı sevmem vatan için hiç acımadan öldürürümde ölürüm de NOKTA