Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İş

13 Ocak 2021 Çarşamba 23:33:50

14 Ocak Perşembe Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi! 14 Ocak Evde bakım maaşı hangi illerde yattı?

Evde bakım parası, diğer adıyla evde bakım maaşı, evde ihtiyaç sahibi, engelli durumdaki bir yakınına bakan, bakıma muhtaç akrabasının bakımını üstlenen hak sahiplerine ödenen bir güvencedir. Evde bakım parası 2021 yılında da hak sahiplerine ödenmeye devam ediyor. Hak sahipleri şimdi 14 Ocak 2021 Perşembe evde bakım parası yatan iller listesini araştırmaya başladılar. 14 Ocak 2021 Evde bakım maaşı yatan iller hangisi? Evde bakım maaşı 14 Ocak Perşembe yatan iller hangileri?

Engelli parası olarak da bilinen evde bakım maaşı ile ilgili araştırmalar 2021 yılında da sürüyor. Evde bakıma muhtaç yakınına bakan hak sahiplerine ödenen Evde bakım parası, her ay olduğu gibi 2021 Ocak ayında da belirli günlerde belirli illerde ikamet eden hak sahiplerine yapılacak ödemelerle sürdürülüyor. Şimdi hak sahipleri 14 Ocak 2021 Perşembe günü evde bakım parası yatan iller listesini merakla araştırıyorlar. 14 Ocak evde bakım maaşı hangi illerde yattı? 14 Ocak Perşembe evde bakım parası yatan iller listesi!

Evde bakım parası, il il hesaplara yatırılmaktadır. Hak sahipleri, bulundukları illere göre 2021 Ocak ayında ödenecek yeni zamlı evde bakım maaşlarını hesaplarında görebilecekler. Peki 14 Ocak Perşembe hangi illerde evde bakım parası ödendi? 14 Ocak Evde bakım parası yatan iller listesi!

14 Ocak 2021 Perşembe Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi!

Her ay 14 ila 31. günler arasında hesaplara yatan evde bakım maaşı, 2021 Ocak ayında da 14 Ocak 2021’den 31 Ocak 2021 tarihine kadar 81 ilde hak sahiplerine ödenecek. 2020 yılı için 1.460 TL olarak ödenen evde bakım maaşları 2021 Ocak ayı itibariyle zamlı olarak ödenecek. Kademeli olarak il il ödenen evde bakım parası ile ilgili araştırmalar da başladı.

Evde bakım parası alan vatandaşlar, eğer ki Ziraat Katılım aracılığıyla bu ödemeye kavuşuyorlarsa, BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek banka hesaplarına ödeme gelip gelmediğini sorgulayabileceklerdir. 1 SMS Operatör ücreti hesabınızdan kesilecek veya faturanıza yansıtılacaktır. Bu şekilde evde bakım parası yatıp yatmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Her ay bu şekilde Ziraat Bankası aracılığıyla Evde bakım maaşının hesabınıza yatıp yatmadığını öğrenebilmektesiniz.

14 Ocak 2021 Perşembe evde bakım parası yatan iller listesi henüz yayınlanmadı. 14 Ocak Perşembe günü yayınlanacak liste ile birlikte evde bakım maaşı yatan iller netlik kazanacak. Evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandığında 14 Ocak Perşembe günü ilk biz bu sayfadan sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Evde Bakım Parası Sorgulama Ekranı!

E-Devlet platformu üzerinden evde bakım parası almaya hak kazanıp kazanmadığınızı kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. PTT şubelerinizden edinebileceğiniz E-Devlet şifrelerinizle Turkiye.gov.tr adresinden giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazmanız gerekiyor. Ardından çıkan ekranda evde bakım maaşı ile ilgili hak sahipliğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Evde Bakım Maaş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, T.C Kimlik fotokopileri, gerekli şartları taşıyan heyet kurulu raporları ve aranacak diğer sair evrakları hazırlayarak en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurularını iletebilecektir. Başvurular kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza olumlu veya olumsuz bir cevap iletilecektir. Evde bakım parası almak için engellilik durumunun %50’nin üzerinde olması ve pek çok şart birarada gerçekleşmelidir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı