Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İş

17 Ocak 2021 Pazar 23:00:55

32 Günlük En Yüksek Faizde Hoşgeldin Faizi Sürprizi

Banka üzerinde mevduat hesabı kullananlar ya da e vadeli bünyesinde yatırım yapmayı düşünenler faiz oranları hakkında fazlasıyla araştırma yapmaktadır. Faiz oranları ile beraber mevduat hesapları oluşabilecek durumlar konusunda tedirginlik içinde. Gündemin ise en merak edilen konulardan bir tanesi de vadeli mevduat hesaplarında oluşacak artış olmaktadır.

Dünyayı hızla etkisi altına Covid-19 virüsü kapsamında bankalar vatandaşlara özel kampanyalar oluşturmuştur. Yer alan bu kampanyalar pandemi döneminde birçok kişinin yüzünü güldürse dahi faiz oranları konusunda da büyük endişeye yol açmaktadır. Bunun yanı sıra sunulan çözüm örnekleri ise geniş bir alana yayılmaktadır.

Yatırım yapmayı düşünen birçok kişi Ağustos ayında derin bir nefes aldı. Ancak banklarda bulunan e vadeli hesap sahipleri olanlar faiz oranları alabiliyor mu? Gibi sorularla karşılaşmaktadır. Bankaların bu noktada vadeli faiz oranlarında büyük bir artış göstermiştir.

Yatırım yapmayı düşünenler için mevduat hesaplarında yer alan artışlar konusundan fazlasıyla endişelenmiştir. Vadeli hesaplarında düşmesi ile beraber yatırım yapmayı düşüneneler daha uygun alternatifli bankalar aramaya başlamıştır.

Vadeli Hesapta Faiz Oranları

Pandemi sürecinin de fazlasıyla artmasıyla beraber bankalar üzerinde 32 gün mevduat hesabı bulunanlar verilen kampanalar kapsamında mevduat hesaplarında büyük bir üşüş yaşamıştı. BDDK kapsamında bankalar mevduat hesaplarında ise kredilerin belirli bir kısmını da dağıtıma çıkarmıştır.

Bankalar bu noktada eğer bu yaptırımı uygulamamış olsalardı, yüksek oranda ceza kesim işlemi sağlanacaktı. Aynı zamanda bankalar açısından olumsuz bir durumu da beraberinde getirecekti. Tam da bu noktada vadeli mevduat hesaplarında yer alan faiz oranlarında da ciddi düşüklük yaşanmıştır.

Vatandaşların bankalar üzerinde yer alan paraları hızlı bir şekilde düşüş yaşayarak enflasyon miktarının da fazlasıyla geride kaldı. Bu bağlamda Ağustos ayında belirli banklar mevduat hesapları üzerinde belirli oranlarda değişiklik yapmıştır.

Konut, kredi, taşıt kredileri üzerinde yapılan değişikliklerden sonra 32 günlük mevduat hesabı üzerinde de belirli değişiklikler yaşanmıştır. Faiz oranlarını üzerinde de yapılan değişiklikler kapsamında vatandaşlar da yatırım araçları üzerinde de detaylı incelemeler yapmaktadır.

32 Günlük Vadeli Mevduat Veren Bankalar

32 günlük vadeli mevduat hesabı 2021 yılının ilk ayında en yüksek faiz veren bankalar sırası oldukça artmaktadır. Bunlar arasında yer alan Fibabanka 32 gün vadeli mevduat hesaplarında %17 oranında faiz imkânı sağlamaktadır. Bu kapsamda müşterilerinin fazlasıyla ilgisini çeken Fibabanka bünyesinde daha birçok alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

ING Bank Turuncu Hesap ise faiz oranları ile tercih edilen bankalar sırasında yer almaktadır. 32 günlük mevduat hesapları kapsamında vatandaşlara %18 oranında faiz seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda yer alan farklı alanlardaki seçenekleri sayesinde geniş bir kullanım bünyesine de sahiptir.

Alternatif Bank kullanıcılarına 32 günlük mevduat hesapları kapsamına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. %17,75 oranında sağlanan cazip oranlarının yanı sıra oldukça cazip tekliflerle müşterilere her alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

32 günlük mevduat hesapları veren bankalar kapsamında yapılan araştırmalarda CEPTE TEB verdiği oran ile cazip teklifler vermeye devam etmektedir. %17,50 oranında sağlanan faiz destekleri sayesinde yatırım yapmak isteyenlere her koşulda destek sağlamaktadır.

Halkbank ise yer aldığı hizmetler kapsamında gerekli düzenlemelere gidilerek 32 günlük mevduat hesabı bünyesinde faiz oranlarında de değişiklik yaşanmaktadır. %16 verilen oranlarla beraber müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Enpara ise bu konuda oldukça profesyonel yaklaşımları sergileyerek mevduat hesapları yönünden cazip faiz oranlarını vatandaşların ilgisini çekmeyi başarmıştır. 32 günlük vadeli mevduat ocak hesabı %14,50 oranında faize yer vermiştir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı