Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İş

19 Ocak 2021 Salı 20:01:57

Asgari Ücretlilere Kredi Kampanyası Başladı! Düşük Faiz Oranıyla Ertelemeli kredi

Dünya çapında ekonomik etkileri hissedilen Korona Virüs yüzünden pek çok insan bankaların kapılarını çalmıştır. Zira bireyler günlük ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayacak nakdi değerlere sahip değildir. Banka kredi olanakları da aynı neden yüzünden esnetilmiştir.

Bu sayede ekonomide meydana gelen gerilemenin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Kamu bankaları asgari ücretle çalışanları da dahil ederek;

  • Kredi faiz oranlarını düşürerek,
  • Yeni kredi olanaklarını kullanıma sunarak,
  • Kredi ödemelerini erteleyerek ekonomiye destek olmaktadır.

Banka destekleri kamuda kendini göstermiştir. Ancak kamu bankaları ile sınırlı kalmamıştır. Artık hemen her özel bankada salgın dönemini kapsayan kredi sistemlerine denk gelmek mümkündür. Böylelikle insanlar banka kredileri üzerinden ihtiyaçlarını sağlayabilmektedir.

Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Banka kredileri özellikle acil nakit ihtiyaçlarının giderilmesi açısından önem arz etmektedir. Ancak herkesin temin edebileceği kredi tutarı birbirinin aynı değildir. Zira, ödeme sorunlarının yaşanmaması açısından artık ülkemizde kredi teminleri ana gelir tutarına göre hesaplanarak verilmektedir.

Asgari ücretle çalışanlar ne kadar kredi alabilir sorusu da bu neden yüzünden gündeme gelmiştir. Bilindiği üzere 2021 yılında yeni asgari ücret tutarları işlemeye başlamıştır. Temin edilen zamdan sonra bankalardan alınabilecek olan kredi olanakları da zenginleşmiştir. Bu çerçevede hangi bakaya gidildiğine göre değişim göstermekle birlikte asgari ücretle çalışanlar 20 bin TL krediyi rahat bir şekilde alabilmektedir.

Asgari Ücretliler İçin İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri kamu bankalarında da özel bankalarda da en çok talep edilen kredilerin başında yer almaktadır. Bankalar bu neden yüzünden salgın kapsamında;

  • Düşük faiz oranlarından,
  • 24 – 36 – 60 ay vadelerle,
  • 10 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredi kampanyaları hazırlamıştır.

Bankalardan özellikle salgın kapsamında hemen herkes ihtiyaç kredisi temin edebilmiştir. Asgari ücretle çalışanlara kredi verilmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Faizsiz ya da düşük kredi sistemleri sayesinde gereken şartları sağlayan asgari ücretliler de kredi alabilmektedir. Bu bağlamda asgari ücretle çalışanlar 5 bin TL ila 10 bin TL arasında olan kredi olanaklarını kullanmayı tercih etmektedir.

Asgari Ücretliler İçin Taşıt Kredisi

Günümüzde taşıt sahibi olmak bir lüks olmaktan çıkmıştır. İnsanlar maddi durumlarına göre farklı model ve markalardan taşıt satın almak için uğraşmaktadır. Fakat genellikle bir otomobil parasını nakdi olarak biriktirmek kolay değildir. bu neden yüzünden bireyler bankalardan taşıt kredisi çekmektedir. Böylelikle bankaya borçlanarak gereken ödeme taksitli şekilde yapılabilmektedir. Taşıt kredilerinde;

  • Değişen faiz oranları,
  • Araç modeline göre farklı miktarlar temin edilebilmektedir.

Salgın döneminde özellikle yerli araçların alım satımına özel krediler tanımlanmıştır. Asgari ücretle çalışanlar da kredilerden istifade edebilmektedir. Kredi alımlarında alınacak olan araçlar teminat olarak gösterilebilmektedir. Bu sayede bankadan istenen rakamların alınması daha kolay şekilde gerçekleşebilmektedir.

Asgari Ücretliler İçin Konut Kredisi

Konut kredileri hemen her bankada temel alınan kredi başlıklarından biridir. Asgari ücretle mesai yapanlar genellikle TOKİ üzerinden konut almayı tercih etmektedir. Tabi TOKİ de ilk ödemelerde belli peşinatları istemektedir. Bu da asgari ücretle çalışan kesimlerin kredi çekmelerine neden olmaktadır. Tabi konutun tam değeri bankadan alınmayacağı için kredi teminleri daha kolay şekilde ilerlemektedir.

Asgari ücretle mesai yapanlar kredi talepleri için bireysel müşteri temsilcilerine başvurmalıdır. Konut alımlarında istifade edilebilecek tüm imkanlar bu sırada öğrenilmektedir. Özellikle kefili olan çalışanlar işlemlerini daha hızlı olarak sonlandırabilmektedir. Fakat konut peşinatlarının ödenmesi için çekilen krediler genel konut kredilerine göre daha hızlı çıkmaktadır. Yine de durum bankaya göre değişebilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı