Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İş

15 Ocak 2021 Cuma 21:25:28

Borç Kapatma Kredisi Kampanyası! En Az 3000 TL Fazladan Borç Kapatma Kredisi Veriliyor

Tüm Borç Kapatma kredisinde 3000 TL vatandaşa kalacak! Halkbank, Vakıfbank, İNG Bank, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası borç erteleme kredilerinde vatandaşa 3000 TL kredi vermeyi kararlaştırdı! Vatandaşa verilecek Borç erteleme kredisinde tek tarafta toplayan herkese 3000 TL verilecek!

Borç kapatma kredisi pek çok vatandaş tarafından merak edilmektedir. Öncelikle vatandaşlar normal şartlar altında iken bile bankalardan farklı başlıklar adı altında kredi temin etmektedir. Çünkü acil nakit ihtiyaçları her dönemde büyük sorun teşkil etmektedir. Pandemi sürecinin yaşanmaya başlamasından sonra acil nakit ihtiyaçları inanılmaz boyutlara gelmiştir.

 • Ticari krediler,
 • Bireysel krediler talep rekorları kırmıştır.

Pandemi başlamadan önce kredi temin etmiş olanlar da salgından sonra kredi alanlar da zaman içerisinde ödeme konusunda sorunlar yaşamıştır. Zira Korona Virüs Salgını dünya ekonomisini derinden sarsan sonuçları beraberinde getirmiştir.

Borç Kapatma Kredi Müjdesi Geldi!

Ülkemizde bankalar, salgın kapsamında ekonomik istikrarın gelmesi için pek çok farklı yardım yapmıştır. Kamu bankalarının önderliğinde kendini gösteren yardımlar;

 • Yeni kredi olanaklarının hazırlanması,
 • Kredi faiz oranlarının düşürülmesi,
 • Kredi borç ödemelerinin ertelenmesi şeklinde sıralanabilmektedir.

Milyonlarca vatandaş kredi borçlarının ertelenmesi sayesinde borçlarını 6 ay kadar ötelemiştir. Ancak öteleme sona erdiğinde de ekonomik düzelme sağlanmamıştır. Bu da gözlerin farklı bir yöne çevrilmesine neden olmuştur. Zira vatandaşlar borç kapama kredisi talep etmişlerdir. Bankalardan gelen olumlu yanıtlar, gereken şartları taşıyan vatandaşlara bu gibi imkanların sunulduğunu göstermektedir.

Kredi ve Kredi Kartı Borçları Kapatılabilecek

Borç kapatma kredileri salgın dönemine özel olarak tasarlanan krediler değildir. Pek çok banka bu tür kredi sunumlarını oldukça uzun zamandan bu yana kullandırmaktadır. Üstelik kredinin genel kullanım sistemi zannedildiği gibi zor da değildir. Borç kapatma kredilerini talep edenlerin genellikle;

 • Birden fazla bankaya borcu bulunmakta,
 • Ödeme gecikmeleri yüzünden ana borçlara faiz işlemektedir.

Vatandaşlar farklı bankalara olan borçlarını kredi sayesinde tek seferde ödemektedir. Tek kerede ödeme aynı zamanda indirim gibi artıları da beraberinde getirmektedir. Böylelikle bireyler sadece borç kapama kredisi çekmiş oldukları bankaya borçlu kalmaktadır. Tek bankaya borçlu olmak gerek ödemeler gerek borç takiplerinin yapılması açısından avantajlı konuma geçilmesini sağlayacaktır.

Fazladan Borç Kapatma Kredisi

Vatandaşların salgın kapsamında yakalamış olduğu artı yön fazladan borç kapatma kredisi temin edilebilmesidir. Kredinin 3000 TL kadar fazladan alınabileceğinin altı çizilmektedir. Böylelikle borç oranlarında ekstra indirim sağlanmış olacaktır. Borç kapatma kredisi temin etmenin de kendine göre belli şartları bulunmaktadır. Örneğin çok fazla bankaya çok fazla borcu olanlar krediden istifade edememektedir. Burada ana amaç anlık sıkıntıya düşmüş olan vatandaşları öne çıkarmaktır.

Ülkemizde ne yazık ki bankaların kırmızı listelerine girmiş olan vatandaşların sayısı çok fazladır. Bu listede borçlarını uzun süreden bu yana ödemeyenler, icra takibine yakalananlar bulunmaktadır. Sayılan kesim sadece borç kapama kredilerinden değil diğer kredi sistemlerinden de istifade edememektedir. Borçlar yüzünden bu tür vatandaşlara kredi kart tanımlamaları da yapılmamaktadır.

Hangi Bankalardan Borç Kapatma Kredisi Alınabilecek?

Ülkemizde borç kapatma kredisi veren bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İlk başlarda kamu bankaları bu alanda tekel oluşturmuştur. Ancak günümüzde özel bankalar kendilerine has faiz oranları ile oldukça uygun borç kapama kredileri verebilmektedir. Borçlarını kredi ile kapatmak isteyenler için;

 • Halkbank,
 • Vakıfbank,
 • ING Bank,
 • Ziraat Bankası,
 • Garanti Bankası alternatifler sunmaktadır.

Bankaların kredi talep sistemleri de ödeme planları da birbirinden ayrıdır. Bu alanda istenen faiz miktarları da birbirini tutmamaktadır. Sayılan nedenlerden ötürü kredi temininden önce birden fazla bankadan fikir alınmalıdır. Böylelikle borç kapama konusunda yardımcı olacak olan kredi en uygun rakamlar üzerinden temin edilmiş olacaktır. Kredinin ödeme planları da alıcıları zorlamamaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı