Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İş

17 Ocak 2021 Pazar 14:06:53

Kara Lisede Olanlara 40 bin TL Kredi Veriliyor! Tek Bir Şart Var

Ekonomi dünya genelinde küresel bir sorun haline gelmiş olmak ile birlikte her geçen gün daha da büyük sorunlar meydana getirmektedir. Korona virüs salgını nedeni ile de bazı iş yerlerinin kapatılması veya geçici süre ile işlerini durdurması birçok işçi açığı meydana getirdi.

Buna bağlı olarak işten çıkarılan kimseler faturalarını ödemek, geçimlerini devam ettirebilmek adına farklı alanlarda iş aramaya başladılar. Fakat sorunun büyük ve herkes tarafından çözüm yolları aranması nedeni ile iş açığı artmamaktadır. Bu neden ile geçici bir çözüm arayan kişiler bankalar aracılığı ile kredilere başvurmaktadırlar.

Gelir düzeyi belli bir miktarın altında olanlar borçlarını ödemekte zorlanmakta iken bankalar kredi vermek için bu gelir düzeyine ve kredi ödeme notlarına bakmaktadırlar. Gelir düzeyi düşük olduğu için borçlarını ödeyemeyip kredi notu düşük olan kimseler bu konuda bir çözüm aramaktadırlar. Borçlar ödenmedikçe bankalar tarafından kara listeye alınan kimselere farklı alanlarda kredi teklifleri yapılmakta olup cazip geri ödeme avantajları sunulmaktadır.

Bankalar kredi vermeden önce kredi kayıt bürosu yani KKB kayıtlarına bakmaktadırlar. KKB’de tüm kişilere ait bankacılık bilgileri bulunduğundan dolayı ne kadar kredi almış ne kadar zamanda ödemiş, ödemiş mi gibi bilgilere diğer bankalar ulaşabilirler. Hangi aralıklar ile kredinizi ödeyeceğiniz ve kredi limitiniz aslında banka tarafından belirlenirken buna bakılır. Bu sebeplerden dolayı herhangi bir banka ile sorun yaşamanız aslında tüm bankaların buna ulaşıp size hakkında bilgi sahibi olacağından dolayı kredi almanız durumunda sizi olumsuz etkileyecek hususlardandır. Kara listede olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız Merkez Bankası’na dilekçe aracılığı ile başvurup bilgi alabilirsiniz.

Kara Listede Olanlara Kredi Veriliyor Mu?

Tüm dünyada yaşanan salgına bağlı olarak paraya ihtiyacı olan veya para ihtiyacı artan kimselere devlet tarafından Temel İhtiyaç Kredi desteği adı altında ekonominin düzelmesi için kredi verilmeye başlandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank devletin bu parayı sizin almanıza karar vermesinin ardından size verilecek banklar olarak belirlendi. Bu bankalar aracılığı ile eğer kredi imkânı kazanmış iseniz temin edebilirsiniz.

Ev halkı geliri olarak belli bir miktarın altında iseniz bankaların belirlemiş olduğu vatandaşlara verilebilecek olan 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL miktarlarındaki kredi çeşitlerinden 6 ay geri ödemesiz ve toplamda 36 ay vadeli kredilerden yararlanabilirsiniz. 30 ayın taksitlerini de belirlenmiş tutarda aylara bölünmüş şekilde ödeyebilirsiniz.

Bu çıkarımlara eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve çeşitli bankaların yaptığı açıklamalar sayesinde ulaşılmıştır. Bu açıklamalarda sicili bozuk veya kara listede olanların bu kredilerden alamayacağına dair hiçbir açıklama olmamaktadır.

Bunlara ek olarak yine işinizi görebilecek miktarda kredi elde etmek için 6 ay boyunca yasal sahibi siz olduğunuz ve eksiksiz bir şekilde her ay ödemesini gerçekleştirdiğiniz bir hat var ise bu operatörün bayisinden başvuru aracılığı ile kredi şansı elde edebilirsiniz.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk veya bir suç dolayısıyla işlenmiş ve bu sebep ile bankalardan kredi başvurusuna ret cevabı alan kişiler aşağıda adı geçen bankalara başvuru yapabilirler. Onay cevabı alınması takdirinde yasal takipte olanlara kredi veren bankalar:

  • Denizbank
  • HSBC
  • Fibabank
  • Akbank
  • ICBC Türkiye
  • QNB Finansbank
  • TEB
  • Aktifbank
  • Odeabank

Bu bankalar 900 kredi notu altında olan bazı kişilere de çeşitli güvence vermeleri veya ödeyebileceklerine güvenmeleri ardından kredi vermektedirler. Haricindeki bankalardan kredi almak için 900 kredi puanı üstünde olmanız gerekmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı