Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İş

17 Ocak 2021 Pazar 23:35:33

Kredi Borcu olanlara müjde! Kredi Borçlarını dert etmeyin! 6 Ay Borç ödemesiz döneme geçildi!

Kredilerde Borç Ertelemede 6 Ay Sürprizi! Milyonlarca Vatandaşı Yakından İlgilendiren Kredi Borç Erteleme Flaş Gelişme. Vatandaşlara devletten peş peşe müjdeler geliyor. İşte Vatandaşa borç erteleme ve kira desteği gece yarısı gelişmeleri sizlerle!

Pandemi süreci dolayısıyla gelirlerinde ciddi düşüş yaşan vatandaşlar için sağlanan destek ödemeleri ve yapılandırma fırsatları, ekonomik olarak önemli bir rahatlama sağlıyor. Özellikle pandemi sürecinde kredi ve kredi kartı ödemelerinde zorluk yaşayan vatandaşlar uzun süredir gündemde olan kredi borç erteleme konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Hem vatandaşın hem de esnafın kredi ve kredi kartı borçları ile ilgili olarak çıkacağı konuşulan borç erteleme fırsatı konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Alınan yeni kararlar kapsamında 6 ay devlet garantili borç erteleme fırsatı sunulacak.

Devlet, pandemi sürecinde kredi ve kredi kartı borcu ödemelerini yapmakta güçlük çeken ve her geçen faizler ile birlikte bankalara olan borcu artan vatandaşları sevindiren haber en sonunda geldi. Vatandaşlar devlet garantili olarak tam 6 ay ödemesiz şekilde bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını yapılandırma şansına sahip oluyor. Kredi ve kredi kartı borç erteleme düzenlemesi ile ilgili olarak tüm detaylarda resmi olarak açıklandı.

Bankalar Vatandaşta Borçlarını Talep Etmeyecek!

Korona virüs döneminde ekonomik olarak zorluk yaşayan ve bankalara olan borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların borçları çok ciddi faiz oranları ile artmaya devam ediyor. Bu gelişmeler üzerine devlet tarafından vatandaşlara büyük bir destek geldi. 2020 yılında pandemi ihtiyaç kredisi kampanyalarından yararlanan ve 6 aylık geri ödememe süresi dolan vatandaşların bu kredilerine ilişkin olarak önemli bir gelişme yaşandı. Bu gelişme çerçevesinde vatandaşların bu kredilerinin ödemelerinin bir 6 ay daha ertelenmesi gerektiği önerisi gelmişti.

6 Ay Ek Süre Tanınacak

2020 yılında vatandaşların bankalara olan kredi borçları için 90 günlük gecikme sınırı 180 güne çıkartılmıştı. Ancak bu destek uygulaması 31 Aralık 2020 tarihi ile sona ermişti. Bu gelişme üzerine devlet devam eden pandemi süreci nedeniyle destek sağlamak amacı ile söz konusu 180 günlük takipsizlik süresini 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzattı. Bu şekilde vatandaşlar için tam 6 aylık bir süre daha tanınmış oldu.

Vatandaşa da Kira Desteği

Çok kısa bir süre içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara bir müjde daha açıklanacağı iddiası gündemde bulunuyor. Cumhurbaşkanı tarafından daha önce açıklanan müjdelerden birisi olan esnafa kira yardımı uygulamasının kapsamına vatandaşlarında alınacağı belirtiliyor. Vatandaşa kira yardımı açıklamasının en kısa süre içerisinde yapılacağı ile ilgili çok önemli bilgiler gündemde bulunuyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı