İşçiler fabrikayı çevirdi, 7 yöneticiyi rehin aldı!

Fransa'nın Caudan şehrinde fabrikalarının satılacağını öğrenen 350 işçi ile birlikte aileler, işlerinden olmamak için fabrikayı ablukaya aldı. Abluka nedeniyle 7 yönetici fabrikada mahsur kaldı, sendikacı Mael Le Goff ise isteklerinin karşılanmaması halin

Dünya 28.04.2021 - 12:10 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Fransa'nın Caudan şehrindeki bir fabrikada yaşanan rehin alma olayı ülkenin gündemine oturdu. Ülkenin kuzeybatısında bulunan Morbihan bölgesindeki kentte yer alan Fonderie de Bretagne fabrikasında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Otomotiv devi Renault Group'a ait fabrikanın çalışanları fabrikanın etrafını sardı, yöneticileri rehin aldı.

Fabrikanın giriş ve çıkışlarını kapattılar!

Çoğunluk hissesi devlete ait olan Renault şirketinin, Mart ayı sonunda Fonderie de Bretagne fabrikasının satılacağının duyurmasının bu ablukaya neden olduğu aktarıldı. Fabrikanın 350 çalışanıyla birlikte aileleri bu duruma karşı çıktı. İşsiz kalmak istemeyen fabrika çalışanları ile aileler, Renault'un satış kararına şiddetle karşı çıktı. İşçiler ve aileler fabrikanın giriş ve çıkışlarını kapattı, yöneticiler fabrikada mahsur kaldı.

Renault'dan sert açıklama geldi!

Bir basın açıklamasında bulunan Genel İş Konfederasyonu (CGT) işçi sendikasının temsilcilerinden Mael Le Goff, isteklerinin karşılanmaması durumunda kimseyi rahat ettirmeyeceklerini kaydetti. Yapılan eylem sonucu 7 yöneticinin fabrikada rehin alınması üzerine Renault'dan sert bir açıklama geldi. Fabrikada rehin tuutlan yöneticilerin bir an önce salıverilmesi gerektiğini bildiren Renault yönetimi, ablukanın acilen sonlandırılması gerektiğini altını çizdi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@