Memurları bile kıskandıracak zam için imzalar atıldı. Çalışanların alacağı ücret %50 artıyor. Peki en düşük maaş kaç TL oldu? Belediyeler ve sendikalar arasındaki anlaşmaya bir yenisi daha eklendi. İşte hangi belediyenin çalışanlarına maaş zammı yaptığı bilgisi haberimizde...

İşçiler bu sefer bayram etmemek için bir neden aramıyor. Çünkü maaşlarda şaşırtıcı oranda zam yapıldı. %50'lik artışla birlikte maaş ödemeleri en kısa sürede başlayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın memur maaşlarında büyük bir artış olacağına dair açıklaması, asgari ücret ve emekli maaşlarındaki olası artış beklentileriyle birlikte, ülkedeki çeşitli kurum ve belediye çalışanlarını da maaş zammı konusunda harekete geçirdi. Bu süreçte, sendikalarla yapılan anlaşmalar sonucunda maaş zammı kararları alındıkça, bu bilgiler kamuoyuyla paylaşılıyor.

Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu! Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu!

temmuz 2023 asgari ücret zammı açıklandı mı

Belediye İşçilerinin Maaşına %50 ZAM Geldi!

Ekim ayının başlamasıyla birlikte, çeşitli belediyeler ve sendikalar, işçi haklarını belirleme ve maaş zammı konusunda toplu iş sözleşmesi müzakereleri yapıyorlar. Bu müzakerelerde anlaşma sağlandığında, ilgili oranlarla ilgili duyurular yapılıyor. Nitekim, Gülüç Belediyesi'nin çalışanlarına %50 maaş zammı yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, Belediye İş Sendikası ile yapılan anlaşma sonucunda bu zammın gerçekleştiğini, emekçi haklarının her zaman korunacağını ve belediye çalışanlarının haklarının savunulduğunu belirtti. Başkan Demirtaş, bu anlaşmanın tüm belediye çalışanları için hayırlı olmasını diledi.