İşiniz yoksa ve nakit ihtiyacınızı karşılamayı istiyorsanız KOSGEB güzel bir fırsat sunuyor! Özellikle kendi işini kurmayı isteyenlere özel atılması planlanan bu adım, beraberinde önemli kazanımları da getiriyor! İşte bu konuya dair ayrıntılı haberimizin devamı!

İşi olmayanlara işsizlere 25.000 TL veriliyor! Bunu yapın hemen getirin paranızı anında alın! Kendi iş fikri olan ancak bunu uygulamaya dökecek maddi desteği bulunmayan girişimcilere müjde! KOSGEB aracılığıyla aklınızdaki fikirleri hayata geçirmek için sizin de bir fırsatınız olabilir. Çoğu genç girişimci, birçok işe yarar ve kullanışlı fikri olsa dahi ne yazık ki maddi zorluklardan dolayı bu fikirleri hayata geçiremiyor. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı kendi iş fikrini getiren girişimcilere KOSGEB maddi destekte bulunacak.

KOSGEB Nedir, Ne Amaçla Kurulmuştur?

KOSGEB’ in açılımı küçük ve orta ölçekteki işletmeleri geliştirme ve destekleme birimidir. Türkiye’deki küçük ve orta ölçekteki işletmeleri destekleyerek ekonomideki rolünü ve etkililiğini arttırmayı amaçlamaktadır. 20 Nisan 1990 yılında kurulmuştur. Merkezi Ankara’dır. Ancak genel olarak tüm illerde birimleri mevcuttur. Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlıdır. Verdikleri destek ve hizmetin tamamen ücretsiz olması girişimciler için oldukça önemli bir fırsattır.

Nedir Bu Destek? Kapsamı Nasıldır?

İşi olmayan, işsiz ancak girişimcilik hayali kuran insanlar çevremizde sıklıkla mevcuttur. Fikirleri ne kadar güzel olursa olsun bazen maddi imkansızlıklar sebebiyle hayata geçirmek neredeyse imkansızdır. İşte tam bu noktada KOSGEB yardımınıza koşar ve değerli fikirlerinize önem vererek hayata geçirmeniz konusunda destek olur.

KOSGEB aracılığıyla destek almak isteyen girişimciler ilk olarak KOSGEB’in kursuna kayıt olmak zorundadır. Normal şartlarda ücretli olan kurs destek almayan kişiler için ücretsizdir. Kurs bitiminde girişimcilik sertifikası verilmektedir. Kurs aşamasını tamamlayıp sertifika alan katılımcılar iş fikirlerini kuruma sunacaklar.

Gözden kaçırmayın

Emekliye müjdeli haber son dakika geldi: EMEKLİ olan kişiler, 10.000 TL ödemeleri bankadan hesaplarına atabilecek Emekliye müjdeli haber son dakika geldi: EMEKLİ olan kişiler, 10.000 TL ödemeleri bankadan hesaplarına atabilecek

Kurumdaki incelemelerin ardından onay gören fikirlerin ne kadar destek alacağına da yine kurum kendi karar verecek. Kurum zaten halihazırda henüz fikir oluşturmadan veya sunmadan sertifika alımı için destek vermektedir. Ardından fikriniz beğenilir ve destek verilmek istenirse 25.000 liraya kadar destek sağlanmaktadır. Bazen tek seferlik olmayıp ikinci bir destek de verilebilmektedir.