İŞKUR bağlamında işsiz olan vatandaşlara 5.250 TL ödeme yapılıyor. Almak için yapmanız gereken ise oldukça kolaydır. Haberimizde detayları verdik.

Başvurular bugün başladı! İŞKUR 280 gün boyunca iş bulana kadar aylık 5250 TL ödüyor! İşten çıkarılmadan önceki 600 gün boyunca işsizlik primi ödemiş olanlar artık iş arama sürelerinde maaş alabiliyorlar. Eğer 600 gün çalışmaları var ise 180 gün, 900 gün hizmetleri var ise 240 gün, eğer 1080 gün sigortalı çalışmışlar ise 300 gün maaş ödenmektedir. Bu da işten çıkarılan ve aileleri için büyük bir sorunlarının çözümü anlamına gelmektedir.

İşsizlik Maaşı Ne Kadar?

Günlük olarak işsizlik yardımı hesaplanacak olursa, ortalama brüt kazançlarının yüzde kırk oranındadır. Vergi ve kesintisiz verilir. Nafaka dışında kimseye devredilmez. Ancak bu maaş asgari ücretin en çok yüzde sekseni kadar olabilir.

Maaşın yanı sıra Genel Sağlık Sigortası Primleri de yatırılmakta ve sağlık hizmeti alabilmektedirler. Meslek edindirme kursu alma hakları da bulunmaktadır. 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

5250 TL karşılığı maaş, meslek edinme şansı ve sağlık hizmeti alabilme şansı mutlaka işsiz kalınan dönem için değerlendirilmeli ve başvuru yapılmalıdır.

ilan365.net özel haber