İş arayanları sevindirecek açıklama İŞKUR'dan geldi. Asgari ücretin neredeyse 4 katı olacak şekilde maaş verilecek. 45 bin TL maaşla çalışmayı düşünenler KPSS puanınız tutuyorsa hemen başvuru yapabilirsiniz...

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

TPAO bünyesinde çalışacak personeller için iş ilanı duyuruldu. İŞKUR aracılığıyla yapılacak alımlarda aranan şartlar da netleşti. Başvuruların sona ermesine 2 gün kaldı. Buna göre hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Kaç kişinin işe alınacağı gibi detaylar da paylaşıldı.

Kontenjan ve KPSS Şartı!

TPAO, personel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 68 yeni çalışanı ekibine katmayı planlıyor. Bu kapsamda, alımlar İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Şirket, bu alımlar için adaylardan KPSS'den en az 60 puan almış olmalarını talep ediyor.

Maaşlar Neredeyse 50 Bin TL'yi Buluyor!

Maaş konusunda cömert bir yaklaşım sergileyen şirket, yeni personellerine aylık olarak minimum 20.315 TL ve maksimum 49.774 TL arasında bir maaş sunacak. Ancak ortalama 45 bin TL maaş verileceği söylentiler arasında.
2 Gün Sonra Başvurular Bitiyor!
İsteyenlerin 13 Ekim 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemleri, İŞKUR'un resmi web sitesi üzerinden ya da İŞKUR İl/Şube Müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Güncel tarihe baktığımızda ise 2 gün sonra başvuruların sona ereceği belirtildi.

TPAO Personel Alımında Aranan Şartlar

Adaylar, ilanın yayımlandığından itibaren beş gün içinde online olarak ya da Alo 170 hattını kullanarak başvuruda bulunabilirler.
Bir kamu kurumunun birden fazla ilanına başvurmak mümkün değil.
Başvuracak adaylardan, KPSS'den alınan puanın 60 ve üzeri olması bekleniyor.
Başvurular esnasında adaylar, hangi listeye başvuracaklarını (öncelikli ya da genel) belirlemelidir.
KPSS'ye bağlı mesleklerde sıralamada ön sıralarda yer alan ve öncelikli durumu olan adaylar, ilgili kamu kurumuna bildirilecek.
Seçilen adayların eğitim, tecrübe gibi belgeleri ilgili kuruma ibraz etmeleri gerekiyor.
Sınavın zamanı ve yeri, ilgili kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek ve bu duyuru resmi bir tebliğ olarak kabul edilecek.
Öncelik hakkı olan adayların, bazı durumlarda bu hakkını kaybedebileceği belirtiliyor.
Kısacası, TPAO bünyesine katılmak isteyen adayların belirtilen tarihe kadar başvurularını tamamlamaları ve ilgili şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.