İŞKUR, mesleki eğitim kursları aracılığı ile kursiyerlere hem ödeme sağlıyor hem de eğitim anlamında büyük fırsatlar sunuyor. Dolayısıyla sizler de İŞKUR'un eğitim kurslarına katılarak istihdam yaratılması konusunda önemli bir adım atabilirsiniz. İŞKUR günlük 180 TL'ye yakın ödeme sağlayacak.

İŞKUR'un mesleki eğitim programları aracılığı ile hem istihdama katkı sunuluyor hem de kursiyerlere günlük ödeme yapılıyor. Kurslara katıldıkları için cep harçlığı niyetinde ödeme sağlanması dikkat çekti. Üstelik sağlık sigorta primi ödemesinin de yapılacağı belirtildi. İŞKUR kurslarına katılım ve ilgi ise oldukça yüksek.

İş Sahibi Olmak İçin Fırsat!

İş sahibi olmak isteyen ancak herhangi bir vasfı olmayan vatandaşlar için de önemli kurslar bulunuyor. Günlük 180 TL'ye kadar ödeme yapılarak hem kurs alma imkanını değerlendirebilir hem de cep harçlığı yapabilirsiniz. Bu sayede istihdam edilmeniz kolaylaşacaktır. Yetkinlik kazanmanız açısından İŞKUR'un kursları tavsiye ediliyor.

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

Meslek Eğitim Kurslarına Yoğun İlgi!

Vatandaşlar, meslek eğitim kurslarına yoğu ilgi gösteriyor. Çünkü bu kurslar aracılığı ile pek çok kursiyer kendisini geliştirdi. Üstelik yeni iş bulmaları da kolaylaştı. Uzmanlaştıkları alan üzerinden İŞKUR'un kendilerine iş fırsatları yarattığını söyleyebiliriz. Detaylar dahilinde mesleki eğitim kurslarına başvuru için şartları sıralayalım.

İŞKUR Başvuru Şartları

İŞKUR'un mesleki eğitim kurslarına katılarak hem eğitim görerek sertifika almak ve hem de günlük cep harçlığı alabilmek için;

  • 15 yaş üzerinde olmalısınız.
  • İŞKUR'a kayıtlı olmalı ve işte çalışıyor gözükmemelisiniz.
  • Emekli olmamalısınız.

Genel olarak bu şartların karşılanması önceliklidir. Detaylı şartlar hem alacağınız eğitime göre hem de genel İŞKUR profilinize göre değişkenlik gösterebilir.