İŞKUR, iş arayan ve başvuruda bulunanlara önemli ödemeler yapıyor! 1600 TL'lik destek parası için şartları inceleyin. İŞKUR TC kimlik başvurusu ile maddi yardım alabilirsiniz. 18 yaş üstüne ödeme yapılıyor. İş sahibi olmak ve bir yandan destek parası almak için bunlara dikkat etmelisiniz...

İŞKUR'dan gelen bilgi doğrultusunda iş arayanlara önemli ödemeler yapılmakta. İş arama ve bulma konusunda önemli kolaylıklar sağlayan İŞKUR, maddi destek imkanı da sağlıyor. Dolayısıyla yalnızca TC kimliğiniz ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Peki İŞKUR toplamda ne kadar ödeme sağlıyor?

Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak! Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak!

İŞKUR'dan 1600 TL'ye Kadar Destek!

İŞKUR, İşe Yönlendirme ve İşe Başlama Yardımı ile birlikte toplamda 1600 TL'ye kadar ödeme sağlamaktadır. Dolayısıyla bu yardımların temel amacı vatandaşın istihdamına destek çıkmaktan geçiyor. İstihdam sürecinde kişinin temel giderleri ve iş bulma sürecindeki katılımından ötürü kendisine ödeme yapılıyor. 

Maddi Yardımlar Yapılıyor

İŞKUR, bu sayede meslek kursuna katılanlara da mesleğine göre farklı ödemeler yapabilmektedir. Harçlık ödemesini alan vatandaşlar ise yalnızca kurslara odaklanarak rahatlıkla eğitim görebiliyor.

işkur-4

TC Kimlik ile Başvurun

Ödemenizi alabilmek adına TC kimlik ile başvuru yapmanız öneriliyor. Bu sayede hızlı sonuç verece şekilde eğer kabul edilirse tarafınıza ödeme gerçekleştirilecek. İŞKUR fırsatları ve güncel iş ilanlarına göz atmak için de resmi internet sitesi üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.