İŞKUR 35 İstihdam Uzman Yardımcısı Alımı için başvurular devam ediyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR toplamda 35 kişilik istihdam uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu ve işlemler 18 ocak tarihine kadar devam edecek.

İŞKUR 35 İstihdam Uzman Yardımcısı Alımı için başvurular devam ediyor

İŞKUR merkez teşkilatlarında görevlendirmek için kpss puan esasına ve sözlü sınav ile toplamda 35 istihdam uzman yardımcısı alımı yapacak. Adayların başvuru işlemlerini 18 Ocak 2019 tarihine kadar belirtilen şekilde yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları

İstihdam Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır: 657 sayılı devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendinde belirtilen genel şartları taşımak, Giriş Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1984 ve sonrasında doğanlar), Üniversitelerin; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri, iktisat, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye ve Endüstri Mühendisliği ile bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak, T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A grubundan mezun olduğu bölümle ilgili yukarıda belirlenen puan türünden en az 80 puan almış olmak.

Giriş Sınavı Sonuçlarına İtiraz

Adaylar, sınav sonuçlarının ilanını takip eden yedi gün içerisinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne dilekçe ile itiraz İtirazlar, Sınav Kurulu tarafından incelenir ve itiraz süresinin bitimini takip eden en geç yedi gün içerisinde karara bağlanarak, sonuç ilgiliye yazılı olarak bildirilir

Başvuru Şekli

Başvurular; 7 Ocak 2019 Pazartesi ile 18 Ocak 2019 Cuma 23:59 arası (dahil), Kurumumuz internet sitesinin (www.iskur.gov.tr) "Duyurular" bölümünden Online yapılacaktır. Posta, kargo, elden vb. yollarla başvuru alınmayacaktır. Adayların elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak, başvurularını son güne bırakmamaları tavsiye edilir.

İlan ayrıntıları için tıklayın İstihdam Uzman Yardımcılığı başvurusu için https://goo.gl/3emEUU adresini kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırınız.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 18:55
YORUM EKLE