İŞKUR yeni iş ilanları yayınladı! KPSS şartı olmadan 125 bin personel alımı yapılacak! Başvuru detayları!

İŞKUR yeni iş ilanları yayınladı! KPSS şartı olmadan 125 bin personel alımı yapılacak! Başvuru detayları! İŞKUR personel alımı başvuru şartları haberimizde…

Ekonomi 21.08.2021 - 13:53 21.08.2021 - 13:53 Volkan Arık

İŞKUR yeni iş ilanları yayınladı! KPSS şartı olmadan 125 bin personel alımı yapılacak! Başvuru detayları! İş arayan milyonlarca kişiye müjdeli haber Türkiye İş Kurumu’ndan geldi. KPSS sınav şartı olmadan 125.000 personel alımı yapılacak. Başvurular online olarak kabul edilirken aynı zamanda sadece dakikalar içerisinde başvuru işlemleri tamamlanacak. Peki İŞKUR kayıt işlemleri nasıl yapılır? İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye İş Kurumu tarafından az önce yeni iş ilanları yayınlandı. Türkiye'nin 81 ilinde çok sayıda personel alımı yapılacak üstelikte KPSS ya da sınav şartı aranmıyor. İŞKUR güncel iş ilanları ile birlikte 125.000 kişiye iş sahibi olma imkanı sağlanıyor. Herhangi bir tecrübenizin olmasına da gerek yok yeni mezun olmanız da fark etmiyor. Birçok farklı sektörden personel alımı yapacak olan firmaların ilanları her gün güncelleniyor. Peki İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR’a nasıl kayıt olunur?

iskur-yeni-is-ilanlari-yayinladi-kpss-sarti-olmadan-125-bin-personel-alimi-yapilacak-basvuru-2

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş arayan ve çalışmak isteyen Milyonlarca kişi için Türkiye İş Kurumu tarafından her gün yeni iş ilanları yayınlanıyor. İŞKUR iş ilanı başvurusu yapmak istiyorsanız Öncelikle sisteme kayıt yaptırıp giriş yapmanız gerekiyor. Iş arayanlar iskur.gov.tr adresinden kaydolduktan sonra T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak kendilerine uygun eş ilanlarına başvuru yapabiliyor. Aynı zamanda İŞKUR sistemi sizin girdiğiniz bilgilere göre sizinle eşleşen ilanları da öne çıkarıyor. Isterseniz online olarak isterseniz de İŞKUR İl müdürlüklerine giderek kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

iskur-yeni-is-ilanlari-yayinladi-kpss-sarti-olmadan-125-bin-personel-alimi-yapilacak-basvuru-det-1

TÜRKİYE GENELİNDE 125.000 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Şu anda İŞKUR üzerinde Türkiye genelinde 125.000 personel alımı ilanı açık durumda. Üstelik bu ilanlar içerisinde tecrübe gerektirmeyen, yeni mezunlara fırsat veren, KPSS ya da sınav şartı aramayan çok sayıda seçenek bulunuyor. Halihazırda iş arayan biri iseniz İŞKUR meslek danışmanı ile görüşüp bu işlerin size uygun olup olmadığını öğrenebilir şu anda İŞKUR üzerinde açık olan güncel iş ilanları incelemek için sisteme giriş yapabilirsiniz.

iskur-yeni-is-ilanlari-yayinladi-kpss-sarti-olmadan-125-bin-personel-alimi-yapilacak-basvuru-det-4

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINDAN GÜNLÜK PARA VERİLİYOR

İŞKUR sadece iş arayan vatandaşlara imkanı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda herhangi bir vasfı bulunmayan vatandaşların meslek sahibi olabilmesi için de mesleki eğitim kursları açıyor. Haftada 6 gün olarak düzenlenen mesleki eğitim kurslarında en az 30 en fazla 40 saat olarak eğitim veriliyor. Derslere katılanlar günlük 35 lira ile 70 lira arasında ödeme alma imkânına sahip oluyor. Aynı zamanda anne projesi ile de çocuğu olan kadınlara mesleki eğitim vermeye devam eden İŞKUR, annelere günlük 110 TL ödeme yaparken aynı zamanda 400 TL de aylık bakım desteği veriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@