800 TL ve 6.000 TL destek ödemesi haberi son dakika olarak verildi. İŞKUR tarafından verilecek olan bu parayı almak son derece kolaydır.

İŞKUR’dan müjde! 800 TL ve 6.000 TL destek ödemesi son dakika haberi şimdi geldi! İşte detaylar... İşkur olarak bugünümüzde çalışanlara ve iş verenlere detaylı olanaklar sunmaktadır. Özelliklede son senelerde yaşanan pandemi sürecinde iş verenlere parasal olanakların sunulmasına ihtiyaç olmuştur. Resmi kurumlardan belirtiler verilere göre İşkur doğrultusundan belirli koşullar altında iş verenler parasal destek olanakları sunulacaktır. Pandemi sürecini amacıyla da alan bu destek imkanının esas hedefi işsiz olan gençlerin iş olanaklarını genişletmektir. İşkur doğrultusundan iş verenlere belirli koşullar altında yeni çalışan aldığı vakit en az 800 TL destek sunuluyor. Böylece iş veren daha çok çalışan ile daha kaliteli ürün ya da hizmet olanaklarını sunuyor. Bu anlamda iş veren hem de çalışan amacıyla İşkur istihdam teşvik imkanı en uygun bir hizmet türüdür. 

İŞKUR İstihdam Teşviki Destek Haberi 


Günümüzde İşkur doğrultusundan iş verenlere belirli koşullar sonucunda destek vermektedir.  İş verenler amacıyla olabildiğince en uygun olanaktır. İşkur doğrultusundan yayılan istihdam teşviki amacıyla lüzumlu olan şartlar ise şunlardır;

-    Yeni çalışan olarak işe başlayacak bireyin son 6 aydır işsiz olması gerekir

Gözden kaçırmayın

Rasim Ozan Kütahyalı'dan Rezil Açıklama! Hayırdır? Neler Oluyor? Ne Duydu? Bildiği Ne Var? Rasim Ozan Kütahyalı'dan Rezil Açıklama! Hayırdır? Neler Oluyor? Ne Duydu? Bildiği Ne Var?

-    İş veren iş olanaklarını özel sektör bölümünde sağlaması gerekir

-    Çalışanın en az 18 yaşında olması gerekir

İş verenler amacıyla çalışanlara ödenen sigorta prim tipleri bu koşullar altında İşkur doğrultusundan sağlanmaktadır. Çalışanların genel hallerine göre istihdam teşviki takviyeleri 800 ile 6.000 TL arasında değişmektedir.

İŞKUR İstihdam Teşviki Destek Süresi

Son senelerde gençlerde işsizlik adedi artış halindedir. İşkur bu hale engel olmak amacıyla iş verenlere istihdam teşviki desteğini sunuyor. Sunulan istihdam teşviklerinin süreleri ise değişik şekillerdir. 

-    Kadınlara iş olanağını tanıtan iş verenlere 25 ay ile 57 ay arasında istihdam teşviki olanakları verilmektedir. 

-    Yaşları 31 yaşından daha az olan erkeklere 28 ay ile 56 ay arasında istihdam teşviki verilmektedir. 

-    30 yaş ve üzeri erkekler amacıyla 7 ay ile 32 ay istihdam teşviki olanakları verilmektedir.