İşkur'dan Tam Kapanmada Binlerce Kişiye Maaş Müjdesi! Siz de İşkur'dan Maaş Alabilirsiniz

On binlerce vatandaşımız İŞKUR'dan çift maaş müjdesinin verilmesinin ardından ayrıntıları araştırmaya başladı. İşsiz kalan kişilere gerçekleştirilen ödemeler ile destek sağlayan İŞKUR aynı zamanda covid-19 salgını ile mücadele kapsamında vatandaşlara ekon

Ekonomi 30.04.2021 - 22:29 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Vatandaşlar İŞKUR tarafından verilen çift maaş müjdesi ile heyecanlandı. Ayrıntıları merak eden ve konuya yönelik detayları araştırmaya başlayan vatandaşlar ek ödemelerden nasıl faydalanılabilirim sorusuna yanıt arıyor. İşsiz kalan bireylere gerçekleştirilen ödemeler ile destekte bulunan İŞKUR aynı zamanda covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşlara bu süreçte ekonomik destekler sağlamaya devam ediyor. Bu yardımlar içerisinde meslek kurslarına katılım şartıyla yapılan ek destek ödemeleri de bulunuyor.

İŞKUR işsiz kalanlara müjdeyi verdi! İşsizlik maaşı alan kişilere sevindiren haber geldi ve meslek kurslarına katılım sağlayarak ek ödeme fırsatının bulunduğunu duyurdu. Koronavirüs salgınının ekonomik alanda oluşturduğu hasarları gidermek amacıyla İŞKUR meslek kurslarına 26 gün boyunca katılım sağlayanlara ikinci bir maaş ödemesi yapıyor. Bu sayede 10 aya kadar varan işsizlik maaşının beraberinde vatandaşlar ek ödeme de almış oluyor.

İşsiz Kalan Vatandaşlara Maaş Müjdesi

Pandemi sürecinde alınan önlemler ile istihdamın kapısını aralayacak pek çok teşvik ve uygulama devreye sokuldu. Kısa Çalışma Ödeneğinden nakdi ücret yardımına, işe geri dönüş teşviklerine kadar pek çok uygulamayla birlikte hem işsizliğin önüne geçilmesi hem de istihdamın korunması sağlandı. Bu hususta işsiz vatandaşlar için de pek çok düzenleme devreye alındı ve değerlendirildi.

10 Ay maaş imkanı; işsiz vatandaşlar belli prim koşullarını tamamladıklarında, çalışma saatlerine göre 10 ay süre ile maaş ödemesi alabiliyor. Bu maaştan yalnızca damga vergisi kesintisi yapılıyor. Bu sene için işsize aylık en düşük 1.500 TL, en yüksek ise 2.900 TL ödeme yapılıyor. İş Başı Eğitim Ve Harçlık; İşkur'a kayıt olan işsiz vatandaşlar işbaşı eğitim programlarına da katılım sağlayabiliyor. İşbaşı eğiti programları haftada 45 saat ayda 26 gün olarak uygulanmaktadır.

İş arayan düzeyindeki kişiler için günlük 110,70 TL, öğrenciler için 82,60 TL, işsizlik ödeneği alan vatandaşlar için 55,40 TL zaruri gider ödemesi gerçekleştiriliyor. İşte Anne Projesi; İşte Anne projesi çerçevesinde 0-15 yaş arasında çocuğu bulunan, İş Kulübü faaliyetlerinden yararlanan ve aynı zamanda işbaşı eğitim programlarına katılım sağlayan kadınlara günlük 100 TL zarari gider ödemesi gerçekleştiriliyor.

Danışmanlık Hizmeti; İşkur işsizlere danışmanlık hizmeti de sağlıyor. İş ve meslek danışmanları işsizlerin istihdamı için destek gerçekleştiriyor. Bunun için ek olarak bir ücret de talep edilmiyor. Annelere 400 TL Kreş Yardımı; İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılım sağlayan kadınların bakmakla yükümlü bulundukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi gerçekleştiriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@