11 Mart 2022 Cuma günü altın ve dolar fiyatları yine yatırımcıların gündemindeki ilk konu. Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında yükselişe geçen Dolar kuru 15 lira sınırına dayandı. Altın fiyatları ise sabah saatlerinden itibaren 950 Liranın üzerinde seyretmeye devam ediyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise yatırımcıları uyardı. İşte İslam Memiş'ten bomba altın ve dolar tüyoları…

Altın ve dolar fiyatları 11 Mart 2022 Cuma günü yükselmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde Dolar kuru 15 lira sınırına dayanırken altın fiyatları ise bin liraya doğru Yükseliş eğiliminde. Şu saatlerde gram altını 953.96 TL, Çeyrek altın ise 1571 TL civarında işlem görüyor. Dolar kuru ise Sabah saatlerinde 14,95 TL'den işlem görmeye başladı. Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş nedeniyle artışa geçen Kurlar haftanın son işlem gününde de hareketli seyrediyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise dolar ve altındaki hareketlilik nedeniyle yatırımcıları uyardı. Peki, altın yükselirken alınır mı satılır mı?

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Ons altın 1950 dolar seviyesine yükselebilir

Altın fiyatları için İsviçre Bankası ekonomistleri önemli tahminlerde bulundu. Haziran ayına kadar Altın fiyatlarının 1950 dolar seviyesine kadar yükseleceğini tahmin eden ekonomistler 2022 sonuna doğru ise yeniden 1800 dolar seviyelerine düşeceğini öngörüyor.  Ekonomistler aynı zamanda son Tahminlerin üzerinde spot altın fiyatları oluşması nedeniyle yatırımcıların şu anda birikim yapmalarının doğru olmadığını düşünüyor. Ekonomistlere göre şu anda en çekici ve değerli varlık platin gibi görünüyor.

islam-memis-altin-ve-dolarda-bombayi-patlatti-altin-bin-lira-olacak-dolar-15-lirayi-asacak-1

ABD Bankası'ndan yeni altın tahminleri

ABD'li dev banka Citi ise savaş başladığı günden bu yana yukarıda yönlü hareket eden altının 1900 dolar seviyelerini görebileceğini değerlendiriyor. jeopolitik kuvvetlerin etkisiyle altın yükselişini sürdürdüğünü belirten banka, FED faiz kararı sonrasında altında aşağı yönlü etkili olacağını düşünüyor. Citi, altının geçtiğimiz günlerde kırdığı 2.100 dolar rekorunu tekrar koymasının zor olduğunu belirtirken bu yıl için ortalama 1805 Dolar civarında seyredeceğini düşünüyor.

İslam Memiş'ten bomba tahminler

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’te 15 lira sınırına dayanan dolar kuru ve bin liraya doğru yükselmeye devam eden altın fiyatları ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Piyasalarda şu anda gerginliğin devam ettiğini belirten Memiş, Manipülasyon piyasasında bir anda sert yükselişler ve sert düşüşler olabileceğini söyledi. Bu piyasada yatırımcıların alım satımı yapmasının doğru olmadığını belirten Memiş, Şu anda kaldıraçlı işlem yapmanın da doğru olmadığını söyledi. Memiş yatırımcılara bir süreliğine piyasaları soğukkanlılıkla takip etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Yatırım yapmak için en uygun zaman ne zaman?

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş şu anda elinde TL olanların bu fiyatlardan ne Döviz ne Altın ne de Gümüş almaması gerektiğini belirtirken bir süre daha beklemenin daha doğru olacağını söyledi. Şu anda geniş bir bant aralığı olduğuna dikkat çeken Memiş, dalgalı konu politikasının bir süre daha devam etmesini öngördüğünü dile getirdi.