Dolar ve altındaki Yükseliş bugün de devam ediyor. 3 Mart Perşembe günü Dolar kuru 14 liranın üzerine çıkarken altın ise 875 lirayı test etmeye devam ediyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise büyük tezgagı anlattı.

Ukrayna Rusya Savaşı ile birlikte altın fiyatları da adeta zirveye yükseldi. Müzakere masasının kurulması ile birlikte fiyatlar biraz da olsa geri düştü Ancak Pazartesi gününden itibaren yeniden altın fiyatları yükselmeye başladı. Dün yapılan müzakere masasında anda olumlu sinyal çıkmayınca altın fiyatları rekora doğru ilerlemeye başladı. 3 Mart 2022 gram altın fiyatları 875 liranın üstünde çıkarken dolar kuru ise 14 lirayı geçti. Dolar 15 lira olur mu? Peki, altın ve dolar kuru yükselmeye devam edecek mi? para piyasaları uzmanı İslam Memiş bu konuda ne diyor?

Gözden kaçırmayın

Suriye Neden Türkiye'deki Suriyelileri İstemiyor? Erdoğan'ın Sözleri Sonrası Esad Vetosu Geldi! Ama Neden? Suriye Neden Türkiye'deki Suriyelileri İstemiyor? Erdoğan'ın Sözleri Sonrası Esad Vetosu Geldi! Ama Neden?

Rusya Ukrayna gerilimi altın fiyatları ve döviz kurları üzerinde etkili olmuş Geçtiğimiz günlerde bir anda fırlayan Kurlar müzakere masasının kurulması ile birlikte geri düşmüştü. Altın fiyatları Salı günü 850 lira bandında seyrederken çarşamba günü yeniden yükselmeye başladı. Rusya ve Ukrayna arasında ikinci müzakerelerden de bir sonuç çıkmayınca altın hızlı yükselişini sürdürdü. Bununla birlikte dolar ve Euro kuru da yükseliyor. Bu dakikalarda gram altın fiyatları 875 liranın üzerine çıkarken Dolar kuru ise 14 lira bandını geçti nokta Peki Dolar 15 lira olur mu? Altının yükselişi devam edecek mi? para ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş 2022 yılında kurulan büyük tezgahı anlattı.

Dolar ve altın neden yükseliyor?

Ukrayna ve Rusya arasında başlayan savaşta Belarus sınırında müzakere masası kurulmuştu. Ancak bu masadan olumlu sonuç çıkmayınca altın ve dolar fiyatları yeniden yükselmeye başladı. Uzmanlara göre küresel piyasalarda yaşanan belirsizlik nedeniyle güvenli Liman olarak değerlendirilen varlıklara talep yükseliyor. Yani savaşın biteceğine dair olumlu bir sinyal çıkmayınca altın ve dolar fiyatları yükselişini sürdürdü. Ayrıca Kripto paralarda Rusya'ya yönelik yaptırımlar nedeniyle artmaya başladı. Yaptırımlar sebebiyle Rusya'nın Kripto paraya göndermeyi düşünmesi nedeniyle yatırımcılar pozitif değerleme getirdi.

islam-memis-altin-ve-dolarda-ki-buyuk-tezgahi-anlatti-dolar-15-tl-olacak-mi-3

Dolar 15 lira olur mu?

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Ukrayna ve Rusya Savaşı'nın altın ve doların üzerinde etkili olduğunu dile getirdi. Şu anda piyasalarda çok büyük bir manipülasyon fiyatlaması olduğunu belirten Memiş, dolar kurunun 13.83 üstünde tutulmayı başardığını ve bunu devam ettirmesi halinde 14.70 gibi fiyatları telaffuz etmenin mümkün olduğunu dile getirdi.  Artık dolar kurunda 14'lü seviyelerin olacağını belirten Memiş, Euro paritellerinin dolara nazaran daha az arttığını ifade etti.

Gümüş daha çok kazandıracak

Gram altının dolar kurundan destek alarak artmaya devam ettiğini belirten Memiş, gümüşün gram fiyatının ise 11.23 seviyesinde olduğunu dile getirdi. Gümüşün ons fiyatının da artışa geçtiğini belirten Memiş, 2022 yılında gümüşün performansının altına nazaran daha yüksek olacağını tahmin ettiğini söyledi.