Yeni yılda rekor üstüne rekor kıran gram altın yatırımcısı merakla beklemeye devam ediyor. Güvenli yatırım aracı olan gram altın fiyatları uzmanlar tarafından yorumlanıyor. Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş tarih verdi. İşte detaylar…

Yeni yılda rekor üstüne rekor kıran gram altın yatırımcısı merakla beklemeye devam ediyor. Güvenli yatırım aracı olan gram altın fiyatları uzmanlar tarafından yorumlanıyor. Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş tarih verdi. İşte detaylar…

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!


En güvenli yatırım aracı olan altın birçok altın yatırımcısı tarafından araştırılıyor. Yeni yılda gram altın fiyatlarındaki hareketlilik altın yatırımcısını mutlu etse de aynı zamanda endişelendirdi. Bu bağlamda konu ile ilgili olarak altın yatırımcısı ve altın borcu olan kişiler yaşanan hareketliliği ve uzmanların açıklamalarını yakından takip ediyor.

650x344-altin-fiyatlari-yukselisi-suruyor-30-ekim-bugun-tam-cumhuriyet-gram-ve-ceyrek-altin-fiyatlari-ne-kadar-oldu-1635563782834


İslam Memiş’ ten Uyarı!


Ülkemizde yaşanan 7.7. ve 7.6 şiddetindeki deprem felaketinin ardından Borsa İstanbul’ da geçici bir süreliğine kapatılmıştı. Geçici olarak kapatılan borsa ile piyasada belirsizliklerin oluştuğunu ve elinde nakit para olan kişilerin yatırımlarını hangi yatırım aracına yapacağı konusunda araştırmalar başlatılmıştı. Bu bağlamda konu ile ilgili olarak önemli açıklamalar yapıldı.


6 Şubat 2023 tarihinde sah 04.17 saatlerinde yeryüzünde yaşanan en büyük felaketlerinden biri olan 7.7 ve 7.6 şiddetinde Maraş merkezli depremlerin ardından maalesef ki birçok insanımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yaşanan bu felaketten maalesef ki on şehrimiz etkilendi. Hem ulusal hem de uluslararası toplumdan gelen büyük destekler ile ayakta kalmaya çalışan insanımızın acılarını diğer bütün şehirlerde yaşayanlar derinden hissetti.

Dolayısı ile Borsa’ nın hemen kapatılmaması tepkilere yol açtıysa da ardından Borsa geçici olarak kapatıldı. Geçici bir süreliğine kapatılan Borsa’ nın ardından piyasada bir belirsizlik ortamının oluştuğunu ifade edebiliriz. Oluşan bu ortamda yatırım araçlarının nasıl bir seyir izleyeceği de merak konusu oldu. Öte taraftan işlemlerin geçici bir süre ile durdurulması ile yaşanan belirsizlik ortamında elinde nakit para olan kişilerin ne yapması gerektiği merak konusu oldu. Bu bağlamda uzmanlar çeşitli açıklamalarda bulundu.

AnyConv.com__6377155417aca9027c06c5fb


Gram Altın için Yatım Planını Tane Tane Anlattı!


Yeni yılda diğer yatırım araçlarına göre gram altın fiyatlarında oldukça hareketli bir seyir izlendi. Son zamanlarda gram altın fiyatlarında rekor üstüne rekor kırıldığını da ifade edebiliriz. Bu bağlamda altın yatırımcısı yıl boyunca gram altın fiyatlarında nasıl bir seyir izleyeceğini araştırmaya devam ediyor.

Öte taraftan ülkemizde yaşanan deprem felaketi ile de Borsa geçici bir süreliğine kapatıldı. Piyasalarda yaşanan belirsizlik ile elinde nakit para olan kişilerin yatırımlarını neye yapması gerektiği merak konusu olup araştırılmaya devam ediliyor. Konu ile ilgili olarak uzmanlar önemli açıklamalar yaptı.


Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş, son günlerde gram altın fiyatlarındaki düşüş ile ilgili olarak da altın almak isteyen kişilere 15 Şubat 2023 tarihine kadar “bekleyin” uyarısında bulundu. Konu ile ilgili olarak Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş, “alım seviyelerimizi gram altın yatırımcıları çok iyi biliyor ne zamanki altının ons fiyatı 1850-1860 dolar seviyesinde olursa karşısında ki gram altın kaça tekabül ediyorsa buradan gram altın tarafına giriş yapacağız.

Şubat ayının 15'ine kadar bu süreci beklemeye devam ediyoruz. Alım yapmak isteyenler kenarda sakin bir şekilde bekleyebilir” açıklamalarında bulundu. Altın Uzmanı İslam Memiş, “Gram altın / TL fiyatı şu an itibariyle Kapalıçarşı piyasasında 1.180 -1.182 lira seviyesinde. Bu tarafta da 1.140 lira seviyesine kadar Şubat ayı içerisinde bir geri çekilme bekliyorum.

Yıllık bazda baktığınız zaman orta ve uzun vadede yine yeni rekorlar yolda. 1.250 – 1.280 devamında yılın ikinci yarısında Haziran ayından sonra 1.350 – 1.450 hatta 1.500 lira seviyesinin üzerinde ataklar da gerçekleşebilir. Kısa vadeli bu geri çekilmelerin bir alım fırsatı vereceğini düşünüyorum. Özellikle altın borcu olan düğün yapacak olan altın yatırımı yapacak olan vatandaşlarımızın da Şubat ayı içerisinde en azından Şubat ayının 15'ine kadar öngördüğüm bu geri çekilmelerde bir alım fırsatı verebilir” ifadelerini kullandı.