İslam Memiş'ten Gram Altın Açıklamaları Geldi, Altın ne Olacak?

Dolar ve Euro'daki artışların gün geçtikçe daha da artarak devam ettiği görülür. Bu artışların olması ise kişilere bu artışlara ek olarak altın fiyatlarında da artışın olacağını düşündürmektedir.

Ekonomi 10.10.2021 - 12:17 10.10.2021 - 12:17 Vural Pars

Dolar ve Euro'daki artışların gün geçtikçe daha da artarak devam ettiği görülür. Bu artışların olması ise kişilere bu artışlara ek olarak altın fiyatlarında da artışın olacağını düşündürmektedir. Bu soruya yanıt ise İslam Memis'ten geldi.  İslam Memiş gram altında yükselişleri beklediğini ve hatta bu yıl zirvesi olan 560'i da geçeceğine dair konuşarak kişileri umutlandırdı.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yani PPK piyasaları zorlayan faiz indiriminin ardından döviz kurunun da artış gösterdiğini ifade etti. Bu anlamda Dolar'ın 8.80 TL olduğu Euro'nun ise 10.37 seviyelerine kadar çıkış yaptığı gözlemlendi. Hem Dolar hem de Euro'da görülen bu artışlar ise altın fiyatlarının merak edilmesine zemin hazırladı.

Çok sayıda kişinin merak ettiği bu sorunun cevabını Altın ve Para Piyasaları Uzmanı olan İslam Memiş vermiştir. Bu bilgileri ise Habertürk canlı yayına katıldığı zaman vermiştir. Bu yayında ise yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı ve bunun yani sıra altının yeni fiyatları ve çıkışları hakkında kişileri bilgilendirdi.

Gram altında çıkışların olduğunu ifade eden İslam Memiş bu söylediklerine ek olarak altın fiyatlarındaki düşüşlerin dolar düşmeden düşmeyeceğini ifade etti ve gram altında da yeni zirveler beklediğini yeniden kişiler ile paylaştı. Bu kapsamda ise gram altın fiyatının bu yılın zirvesi olan 560 üzerine çıkacağını da dile getirdi.

islam-memisten-gram-altin-aciklamalari-geldi-altin-ne-olacak1

Gram altının daha da yükseleceğini kişiler ile paylaşan İslam Memiş yakın tarihte düğün yapacaklara ve döviz borcu olanlara seslenerek acele etmemeleri gerektiğini ifade etti. Bunun sebebi olarak ise tüm dünyada görülen ekonominin gidişatını gösterdi. Yanı sıkıntılı bir sürecin içinde yer aldığımızı dile getirdi.

Dünya ekonomisi gram altının fiyatında iniş ve çıkışların olmasında doğrudan etkilidir. Diğer ülkelerde de ekonomik anlamda sorunların olması altın alması gereken kişilerin tedirginlik yaşamamaları gerektiğinin göstergesidir. Bu yüzden de sıkıntılı dönemlerden önce altın alımı yapan kişilerin kazançlı olduğunu da ekledi.

Hayatın pahalı olması enflasyon ve kur ile alakalı bir durumdur. Sıkıntılı süreçler devam ettiği için de enflasyon ve kurun da düşeceği tahmin edilmemektedir.

Faiz artırımının olduğu zamanlarda ve indirimli zamanlarda kişilerin genel olarak konutlara yöneldiği ve döviz ve altını ihmal ettikleri görülmektedir ancak bu dönemleri iyi değerlendiren altın alıcıların ise oldukça şanslı olduğunu belirtti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@