Son yılların yükselen trendi haline gelen bu mesleğe olan ilgi artıyor. Aylık 25 bin ila 30 bin TL arasında gelir elde etmek isteyenler bu sektöre yöneldi. Eğer siz de bu işi yapmak istiyorsanız işletmelerin personel aradıklarını belirtelim. İşte çok para kazandıracak o meslek...

Son zamanlarda hizmet sektörüne olan ilginin arttığını görüyoruz. Özelilkle de pandemide hizmet sektörünün bir parçası olan yemek işletmeleri, ayrı bir ilgi görmekte. Çalışanlar da bu ilgiden etkileniyor. Eğer personeli olduğunuz işletmeden yüksek maaş almak istiyorsanız bu pozisyonlarda çalışmanız uygun olabilir.

Döner ve Kebap Ustaları Çok Kazanıyor!

Döner ve kebap ustaları, birkaç yıl öncesine kıyasla çok daha fazla kazanç elde ediyor. Enflasyon gibi çeşitli etkenleri saymadığımızda, aylık 25 bin ila 30 bin TL arasında maaş almaları dikkat çekmekte. 6000 TL maaş alan bir döner ustasının şu zamanda işletmeye göre değişmekle birlikte ortalama 25 bin TL alabileceği belirtiliyor. Hal böyle olunca döner ustası arayışında olan işletmeciler, bekledikleri başvuru talebini göremediklerini belirtiyor.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Usta Eksikliği mi Var?

Piyasada döner ve kebap ustası başta olmak üzere, yemek sektöründe genel olarak usta eksikliği olup olmadığı araştırılıyor. Bu bağlamda işletmecilerin hali hazırda çalışanlarına daha fazla avantaj sunduğu ve personeller arasında özellikle de usta olanları kaybetmemek adına prim verdikleri de gelen bilgiler arasında.