İsmail Beker Kim? Diş Kliniği Nerede?

Kadıköy'de bir diş hekiminin göçmen bir kadına tecavüz ettiği iddia edilmiş ve adam sokak ortasında dövülmüş ve kameraya alınmıştı. İsmail Beker'in suçsuzluğunu kanıtlayan görüntüler ortaya çıktı.

Gündem 16.05.2021 - 12:39 16.05.2021 - 13:46 Ece Sahan

Kadıköy'de diş doktorluğu yapan ve tanınan İsmail Beker'in, göçmen bir kadına tecavüz ettiği iddiası dün ortalığı karıştırmıştı.

İsmail Beker bu iddialar üzerine kimliği belirsiz kişilerce sokakta dövülmüş ve videoya çekilmişti. Kamera kayıtlarında bu iddiaların yalan olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada bunun üzerine diş hekimine iftira atan kadın büyük tepki topladı. Ancak bu iftira sonrası kendini bilmez tayfa da utanmadan kadın düşmanlığını kusurak İstanbul Sözleşmesi'nin iptal olması gerekliliğini bahane yazdı.

Kullanıcılar bu olayların artık gündelik bir hale geldiği, kadınlar her gün dayak yiyip, tecavüze uğrayıp, öldürüldüğü yasaların ise bir şey yapmadığı için bu kişilerin rahatlığından ve korkusuzluğunda artık insanların sınırına geldiği için böyle tepkiler oluştuğunu söyledi. 

Sosyal medya da olay üzerinden tartışmalar sürüyor. Kullanıcılar "Kendilerinin sevmediği kesimden bir olay olduğunda, bir kadın dayak yediğinde, bir köpeğe saldırıldığında 'kadın kim bilir ne yaptı? köpek karısına yada çocuğuna saldırmıştır' diye direk inanan adamlar işte linç kültürü diye yazıyor. Rakamlara dökersek iftraları ve suçları erkek ırkını yok etmemiz gerek? İnsaları hala delirtiyor, tetikliyorsunuz. Cezalar uygulanmadığı için bu insalar artık bu noktada! Hem bu dövenler kim? Normalde kanıtlı olaylarda bile önce polise gidiliyor, daha beter olaylarda kimsenin evi basılmazken bu adamı dövenler kim gücü yetene herkes. İnsanların gözleri önünde adamlar, kadınlar, hayvanlari çocuklar dövüldü, öldürüldü kimse karşımıyor da buna mu karıştılar yine. Gücü yetene işte bu ülke insanı! Bu kadın ve dövenler kimse büyük bir ceza ödemeli bir daha bu konuyu itibarsızlaştırmamalılar" diyerek olay üzerinden kendi görüşlerine bahane üretmeye çalışanlara cevap verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@