"Bir Filistinliye aşık olursanız bize bildirin" diyen İsrail Savunma Bakanlığı gündem oldu.

İsrail hükümeti, Batı Şeria'yı ziyaret eden yabancılar için 97 sayfalık yeni kısıtlamaları duyururken en dikkat çarpan talimat ise; ziyareti esnasında bir Filistinliye aşık olan birinin bu durumu ülkenin Savunma Bakanlığına bildirmesi gerekliliği oldu ki zira aşıkların evlenip bölgede yaşamaları halinde 27 ay boyunca Batı Şeria’dan uzaklaşarak “soğuma” süreci geçirmeleri öngörülüyor.

Gündem olan 97 sayfalık kısıtlama belgelerinde Filistinli kimliği bulunan bir kişi ile romantik bir ilişkiye başlayan yabancıların, bu durumu 30 gün içinde İsrailli yetkililere bildirmesi gerekiyor.

Mahkeme Kararıyla Aşk - Memurlar.Net

05.09.2022 tarihi itibari ile yürürlüğe girecek olan yeni kısıtlamalar İsrail hükümetine göre "güvenlik" için atılması gereken adımlar bütünlğü içerirken, özel hayatın ihlalinin ön planda tutulduğu kısıtlamalar, birçok sivil toplum örgütünün ise tepkisini çekti.

Konu ile ilgili olarak İsrail merkezli sivil toplum örgütü HaMoked'in direktörü Jessica Montell,  İsrail Yüksek Mahkemesi'nde düzenlemelere karşı yasal işlem başlatırken BBC'ye yaptığı açıklamada ise "Bu, Filistin toplumunun demografik mühendisliği ve Filistin toplumunu dış dünyadan izole etmekle ilgili" dedi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

İsrail'in adım adım işgali: Batı Şeria - Son Dakika Haberleri