İsrail Şirketleri Listesi hangileri? Türkiye'de satılan İsrail ürünleri neler?

İsrail Şirketleri hangileri? Türkiye'de satış yapan İsrail şirketleri ve İsrail ürünleri merak ediliyor. Türkiye'de hangi İsrail şirketleri yer alıyor.

Gündem 02.11.2020 - 12:03 02.06.2021 - 15:00 İlan35

İsrail Şirketleri hangileri? Türkiye'de satış yapan İsrail şirketleri ve İsrail ürünleri merak ediliyor. Türkiye'de hangi İsrail şirketleri yer alıyor. Türkiye'de satılan İsrail ürünleri ve detayları. Hangi İsrail ürünleri Türkiye'den satılıyor. Türkiye'de satılan İsrail ürünleri derledik.

İsrail Şirketleri Listesi hangileri?

Türkiye’de satılan İsrail ürünlerini kullanmak istemeyen vatandaşlar tarafında boykot kampanyaları düzenlenmeye devam ediyor. Peki, Türkiye’deki İsrail şirketleri hangileridir? İsrail ürünleri listesinde hangi markalar yer alıyor? Hangi ürünler İsrail malı? İşte detaylar…

Türkiye'de satılan İsrail ürünleri hangileri?

Filistin ve İsrail arasında yaşanan savaşta taraf olan Türk vatandaşları, İsrailli şirketlerin ürünlerini kullanmama kararlarının arkasında durmaya devam ediyor. İsrailli şirketlerin listesi ve İsrail ürünlerinin hangileri olduğu toplumda merak konusu oluyor. İsrail’in kurulmasında başlıca rol oynayan şirketler, dünyanın en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. Coca Cola ve Mc Donald’s gibi popüler şirketler İsrailli iş insanları tarafından kurulmuştur.

Türkiye’de satılan İsrail ürünleri arasında Algida, İpana, Omo, Marlboro, Milka, Signal, Pantene, Prima, Alo, Ariel, Loreal ve Nestle gibi markaların ürünleri yer almaktadır. Medyadan besin ürünlerine, kıyafetten kişisel bakım ve kozmetiğe kadar çok sayıda firmanın kurucusu İsraillidir. İsrailli şirketlerin kuruldukları ülke Amerika Birleşik Devletleridir.

İşte Tüm İsrail ürünleri!Lakin, İsrail’in Filistin topraklarını işgal etmesi ve ülke kurmasıyla birlikte bu şirketlerde genel merkezlerini ülkelerine taşımıştır. İsrail kökenli iş insanları, dünya genelinde sattıkları ürünlerinden elde ettikleri gelirin önemli bir bölümünü İsrail’e aktarmaktadır. Bu nedenle satın alınan her İsrail ürünü, İsrail’in finansal kaynağını oluşturmaktadır.

Özellikle Coca Cola’nın, İsrail’in kuruluşunda milyonlarca dolarlık finansal kaynak sağladığı bilinmektedir. İsrailli şirketler, ABD politikaları üzerinde de etkili konumda bulunmaktadır. Finans güçleri çok fazla olduğu için İsrail’in bir ülke olarak tanınmasını sağlamışlardır.

Türkiye’de satılan İsrail mallarının barkod numarası  729 olarak belirlenmiştir. Nestle, Danone, Lipton, Fanta, Nestea, Milka, Nokia, Dova, Cipso, Domestos, Orkid, Kotex, Hayat Su, Marks Spencer, Tamek, Tat, Calve, Kinder gibi markaların ürünleri 729 barkod numarasıyla satılmaktadır. İsrail şirketleri arasında Mc Donald’s en yüksek ciroya sahiptir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@