İsraillilerin de tatil tercihi Türkiye'den yana oldu!

İsrail vatandaşlarının tatil için öncelikli olarak Türkiye'yi tercih ettiği ortaya çıktı. Nüfusa oranla en fazla aşılamanın yapıldığı İsrail'de vatandaşlar tatil için hangi ülkeleri tercih ediyor?

Dünya 26.04.2021 - 09:22 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Turizm merkezleri bakımından önemli bir destinasyon olan Türkiye'nin Rusya, Almanya ve İngiltere vatandaşları tarafından tatil için tercih edildiği biliniyordu. Şimdi onlara İsrail vatandaşları da eklendi. Konuya ilişkin araştırma Pelephone isimli bir telekomünikasyon şirketi tarafından yapıldı. Söz konusu araştırmada, koronavirüsün İsraillilerin seyahat alışkanlıkları incelendi. İsrail vatandaşlarının tatil için tercih ettiği ülkelerden değişiklik yaşandığı görüldü. 

En fazla Türkiye ve ABD'ye talep var!

Jeruselam Post'ta yer alan haberde, İsraillilerin tatil tercihlerinde değişim yaşandığı ifade edildi. Söz konusu haberde, İsraillilerin en fazla ABD (Amerika Birleşik Devletleri) ve Türkiye'ye talep gösterdiği belirtildi. İsrail halkının yüzde 15'lik bölümünün ABD'ye (Amerika Birleşik Devletleri) ve Türkiye'ye gitmeyi tercih ettikleri ortaya çıktı. İsrail halkı, Mart-Nisan döneminde ABD (Amerika Birleşik Devletleri) ve Türkiye'nin tatil için popüler ülkeler haline geldiğine dikkat çekerek, yaz aylarında da aynı şeyin geçerli olacağını dile getirdi. 

Başka hangi ülkeleri tercih ediyorlar?

Pelephone isimli bir telekomünikasyon şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, İsrail halkının yüzde 8'lik bölümü tatil için BAE'yi (Birleşik Arap Emirlikleri) tercih ediyor. Öte yandan, Gürcistan ve Ukrayna da İsraillerin tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. İsrail halkının tatil için en fazla tercih ettiği ülkeler arasında bulunan Yunanistan 9'uncu sıraya yerleşti. Söz konusu ülke, koronavirüs aşısının iki dozunu birden yaptıran İsraillilere yönelik karantina zorunluluğunu kaldırmıştı. Fransa ise İsrailliler tarafından tatil için en fazla tercih edilen ülkeler listesinde 7'nci sıraya yerleşti. 

Bir ilk gerçekleşmişti!

İsrail'de 10 aydan sonra bir ilk yaşanmıştı. İsrail'de geçtiğimiz günlerde koronavirüs kaynaklı hiç can kaybı gerçekleşmemişti. Dünyada aşılama oranının en yüksek olduğu ülke olan İsrail'de 22 Nisan 2021 tarihinden itibaren 5 milyon kişinin aşılanmış olduğu ifade edilmişti. 9 milyon nüfusa sahip olan İsrail'de halkın yüzde 50'den fazlasının koronavirüs aşısının her iki dozunu da yaptırdığı belirtilmişti. Sheba Tıp Merkezi tarafından yapılan açıklamada, İsrail'de sürü bağışıklığının kısa süre içerisinde sağlanacağı kaydedilmişti.

Nüfusun yeterli düzeyde koronavirüse karşı korunması ve böylece koronavirüsün yayılımının durdurulmasıyla birlikte sürü bağışıklığına ulaşılıyor. DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü), nüfusun yüzde 65-70'lik bir kısmına aşı yapılmasıyla sürü bağışıklığının sağlanabileceğini belirtiyor. Vaka sayılarının azalmaya devam ettiği İsrail'de artık koronavirüse yakalanan bir kişinin hastalığı çevresindeki kişilere bulaştırmayacağı söyleniyor. 

Maske yasağı kaldırılmıştı

İsrail’de açık alanlarda maske takma zorunluluğuna son verilmişti. İsrail'de şu ana kadar 838 bin 24 vaka tespit edilirken, koronavirüs kaynaklı 6 bin 352 can kaybı gerçekleşti. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@