Tüm Dünya'da Podcast kazançları ve fırsatları konuşuluyor...

 Son dönemin gözde platformlarından podcast ile ilgili çarpıcı bir gerçek olarak hiçbir şey yapmadan ayda 296 bin TL kazançlar olduğu öğrenildi.

Spotify ve Apple gibi şirketlerin de yer verdiği podcastlerde sakinleştirici özelliğe sahip olan "beyaz gürültü" yayınlayanların resmen konuşmadan ve enstrüman çalmadan ayda 18 bin dolara kadar para kazandığı açıklanınca konu tüm dünyanın ilgi merkezi haline geldi.

Günümüzde radyoların yerini alan akıllı telefonlardaki podcastlerle ilgili dikkat çekici bir detayı ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg ortaya çıkartarak gündeme taşıdı.

İnternetten para kazanmanın yolları nelerdir? Doğru zaman kullanımı ile internetten para kazanma yöntemleri - Medya Haberleri

Söyleşilerin, müzik dinletilerinin olduğu podcastlerde neredeyse hiçbir şey yapmadan ayda on binlerce dolar kazanan platform sahipleri olduğunu aktaran Bloomberg, sakinleştirici özelliğe sahip olan ve bütün frekansların yer aldığı ses dalgalarını kullanan içerik üreticilerin ayda 18 bin dolar (yaklaşık 296 bin TL) kazandığını da ifşa etti.

Son dönemde gergin olan ve sakinleşmek isteyen insanların yağmur sesi, cırcır böceği sesi, rüzgar sesi gibi sesler dinlemek istediği belirtilirken bu tür içeriklere büyük ilgi olduğu ve bazı içerik üreticilerin de statik sesini kullandığı aktarıldı.

Kültür sanata dair hazırlanmış en iyi 19 podcast serisi - KÜLTÜR.İSTANBUL

Türkiye'ye Türkiye'yi Anlatıp "Doğalgazı bırak "ekmek" çıksın ekmek" Diyen Çocuk Aranıyor! Videonun Devamı Çıktı! Türkiye'ye Türkiye'yi Anlatıp "Doğalgazı bırak "ekmek" çıksın ekmek" Diyen Çocuk Aranıyor! Videonun Devamı Çıktı!

Bu tür içeriklerin dinlenme rekoru kırdığı ve büyük bütçeli podcast kanalları ve içerik üreticileriyle yarıştığına dikkat çekilirken, Bloomberg’e konuşan Todd Moore isimli bir ABD'li içerik üreticisi "Siber güvenlik alanındaki işimi 2009’da bırakarak bu alanda uzmanlaşan bir podcast açtım. Günde 50 bin kişi beni dinliyor” dedi ve ayda 18.375 dolar kazandığını açıkladı.

Bazı “beyaz gürültülü” içerik üreticilerinin günde 100 bin dinlendiği de belirtilirken, bu içeriklerin üretiminin çok kolay olduğu ve bu sebeple elde edilen gelirin de çok daha kârlı olduğunun altı çizildi.

Envercoban.com Para Kazanma