İstanbul'da Avrupa ve Anadolu yakası resmen susuz kaldı. Pek çok bölgede suların kesildiği ifade ediliyor. İSKİ Su kesintisi ne zaman başlayacak ve sona erecek?

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

İstanbul, tarihsel olarak zengin su kaynaklarına sahip bir şehir olarak bilinse de, son dönemde sık sık su kesintileri yaşanmaktadır. İSKİ, bu kesintileri hem Avrupa hem de Anadolu Yakası için internet sitesi üzerinden duyurmaktadır. Güncel su kesintilerini sizlerle paylaşıyoruz. İSKİ'nin her iki yakada da gerçekleştireceği su kesintileri bir süre sonra bitecek. Ancak bu süre zarfında ilçe, mahalle ve sokaklardaki son durumu aktaralım. 

Su kesintisinin başlayacağı tarihle beraber bölge de merak ediliyor. Çünkü bu kesinti her yeri kapsamamakta. Yine de kapsayacağı vatandaş sayısı ve alan bakımından düşünecek olursak kayda değer bir bakım onarım çalışması gerçekleştirielcek. Düzenli olarak yapılan bu kesintiler, en doğal ihtiyaç olan suyun iletilmesinde herhangi bir problem yaşanmaması için bakım çalışması olarak görülmektedir.

sukesintisiiiii

21 Ekim'de Nerelerde Su Kesilecek? (İSKİ 21 Ekim)

  • Arnavutköy'de Yassıören Mahallesi'nde içme suyu hatlarındaki bir arıza nedeniyle çalışma yapılacak. Kesinti, sabah başlayacak ve öğleden sonra 13:30 civarında sona erecek.

  • Beşiktaş'ta Ortaköy Mahallesi'nde 100 mm çapındaki şebeke hattındaki bir arıza sebebiyle kesinti olacak. Kesintinin 13:00'te sonlanması bekleniyor.

  • Sultangazi'de Sultançiftliği Mahallesi'nde yine 100 mm çapında bir şebeke hattındaki arıza nedeniyle su kesintisi yaşanacak. Kesintinin sona erme saati olarak 11:30 planlanmış.