İstanbul için güzel haber!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İstanbul'un vaka sayısında yaklaşık olarak %20 oranında bir düşüş olduğu müjdesini verdi.

Sağlık 24.04.2021 - 06:14 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İl Sağlık Müdürleriyle yaptığı toplantı sonrası çok sayıda konuda açıklamalarda bulundu.

"İstanbul'umuzda vaka sayısı yaklaşık %20 geriledi"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarında yaşanan gerilemeye vurgu yaptı.

Sağlık Bakanı Koca. İstanbul'un vaka sayılarının yaklaşık olarak %20 oranında düştüğünü ancak bu gerilemenin rehavete neden olmaması gerektiğini, rahat davranmak için çok erken olduğunu bildirdi.

"Vakalar, kısıtlamalara uyulduğunu gösteriyor"

Bakan Fahrettin Koca şöyle konuştu:

"İllerimizin sağlık yöneticileriyle Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını süreci üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Vaka artışının en yüksek olduğu megakentimiz İstanbul tabii ki en çok merak edilen ilimiz. İstanbul'da vaka sayısının yaklaşık olarak %20 gerilediği haberini vermek istiyorum. İstanbul'un poliklinik ve yatan hasta sayılarında da doğru orantılı olarak bir gerileme yaşandı. Fakat maalesef yoğun bakım yükünün devam ettiğini de ifade etmeliyim. Rakamlara baktığımızda kısıtlamalara uyumun hissedilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Hep birlikte başaracağız."

Türkiye geneli vaka sayısı 50.000'in altına çekildi

Öte yandan Sağlık Bakanlığının resmî internet sitesi üzerinden yayımladığı günlük tabloya göre bugün uygulanan Covid-19 testleri sonucunda 49.438 yeni vaka saptandı. Bu vakaların 3089'unun semptomlu hastalardan oluştuğu belirtildi.

343 kişi vefat etti

Hastanelerde tedavi gören 60.176 kişinin sağlığına kavuştuğu görülürken, 343 kişi ise vefat etti. Bu son rakamlarla birlikte iyileşen sayısı 4.000.000'a yaklaştı, yaşamını yitirenlerin sayısı ise 37.672 olarak kayıtlara girdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@