Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar ile Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin Resmi Gazete'de yayınlanan "fesh kararı" gündemdeki yerini koruyor. Konuya ilişkin başta muhalefet partileri olmak üzere tepkiler gelmey

Ve Korkulan Oldu! Türkiye'deki Suriyeliler Ayaklanmaya Başladı! Ve Korkulan Oldu! Türkiye'deki Suriyeliler Ayaklanmaya Başladı!
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar ile Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin Resmi Gazete'de yayınlanan "fesh kararı" gündemdeki yerini koruyor.

Konuya ilişkin başta muhalefet partileri olmak üzere tepkiler gelmeye devam ederken, CHP'nin olağanüstü toplantısından da Danıştay'a başvurulması kararı çıkmıştı.

Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP'den hızlı çıktı


Cumhuriyet Halk Partisi Danıştay'a başvuru hazırlığı yaparken elini çabuk tutan isim Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu oldu.Twitter hesabından açıklama yapan Ömer Faruk Eminağaoğlu, İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin çekilmesi ile ilgili kararı, bir müvekkili adına Danıştay'a götürdüğünü duyurdu.Daha önce de ortaöğretimde dileyenlerin başörtüsü takabilmesinin önünü açan MEB'in yönetmeliğine itiraz eden ve oğlunun karma eğitim sebebiyle başörtülü kız öğrencilerinin arasında kalacağını, dinsel etkilenmeler yaşayacağını belirten Ömer Faruk Eminağaoğlu, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Dün bir televizyon programında çağrı yapmıştım. Bu çağrı üzerine bir vatandaşımız, müvekkilim olmuş ve İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme ile ilgili Danıştay'da dava açılmıştır. Söz konusu dava tarafımdan bir kadın müvekkilim adına açılmıştır. Davada, Danıştay kararlarından hareketle davalı 'Cumhurbaşkanı' değil, 'Cumhurbaşkanlığı' gösterilmiştir."