İstanbul Tabip Odası: İstanbul'da Bu Önlemler Alınmazsa Kaos Yaşanacak!

İstanbul Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada sadece hastanelerde tedavi gören vaka oranına göre İstanbul'un tek başına vaka sayılarında rekor kırdığının altı çizildi ve %40 oranında vakanın İstanbul'da bulunduğu açıklandı. Gerekli önlemlerin acil olarak

Gündem 27.10.2020 - 23:29 04.05.2021 - 04:24 İlan35
İstanbul Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada sadece hastanelerde tedavi gören vaka oranına göre İstanbul'un tek başına vaka sayılarında rekor kırdığının altı çizildi ve %40 oranında vakanın İstanbul'da bulunduğu açıklandı. Gerekli önlemlerin acil olarak alınması uyarısında bulunan İstanbul Tabip Odası, "verilerin paylaşımı şeffaf olmalı, sağlık personellerine performansa göre değil hakkaniyete göre ödemeler yapılmalı, insanca ödemeler yapılmalı. Bakanlık, kendilerine uzmanlardan gelen önerileri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde verilerle beraber paylaşmalı" açıklamasında bulunuldu.

Evinde riskli yaş grubu olanların veya benzer durumda olanların semptom göstermiyor diye veya az semptom gösteriyor diye evde tedavi edilmemesi "yurtlar ve benzer devlete ait misafirhanelerin hizmete sunulması" uyarısında bulunan İstanbul Tabip Odası, "SGK tarafından sunulan Covid-19 özel hastane paketi tekrar aktif edilmeli" uyarılarında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@