İstanbul Valiliği, geçtiğimiz hafta İstanbul'da etkili olan Aybar kar fırtınası sonrası 2 kez yapılan kar uyarılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sabah saatlerinde İstanbul beyazları bürünürken İstanbul Valiliği kar yağışının kaç gün süreceğini de açıkladı. Peki, İstanbul'da kaç gün kar yağacak? İstanbul'da hafta sonu karlı mı olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Uzmanlar tarafından yıllardır yapılan uyarılar sonrasında İstanbul'da Gece saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Sabah İstanbul'da güne beyaz bir örtüyle uyanan İstanbullular ise kar kaç gün devam edecek sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki, İstanbul'da kar kaç gün sürecek? İstanbul'da kar yağışı hafta sonu devam edecek mi?

İstanbul'da kar yağışı kaç gün devam edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul hava durumu için açıklamalarda bulundu. Açıklamada kar yağışının artarak devam edeceği belirtilirken cuma gününden itibaren İstanbul'un soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında kalacağını söyledi. Cumartesi günü ise kar yağışının İstanbul'un yüksek kesimlerinde yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar, kar yağışı ile birlikte meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar don ve buzlanma gibi olaylara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

İstanbul'da bugün okullar tatil

Diğer yandan İstanbul'da bugün etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. İstanbul Valiliği Dün Gece saatlerinde sosyal medyadan yaptığı açıklamada yağış nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alındığını belirterek Okulların tatil edilmesine karar verildiğini duyurdu.