İstanbul Valiliği açıkladı! Yılbaşı öncesinde sahte içki kabusu bu sene daha da arttı! Alkol fiyatlarındaki artış sahte alkol piyasasını hareketlendirdi. İstanbul Valiliği sahte alkolden 22 kişinin öldüğü, 16 kişinin ise hayati tehlikelerinin devam ettiği duyurdu.

Valilikten Son dakika açıklaması! Yılbaşı öncesinde sahte içkiler piyasaya sürüldü!  

İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre sahte alkolden 22 kişi öldü 16 kişinin hayati tehlikeleri devam ediyor.

Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor

İstanbul Valiliği az önce son dakika bir yazılı açıklama yayınladı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildiİ;

"İlimizde meydana gelen "Sahte Alkol Zehirlenmesi" olaylarının önlenmesi amacıyla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan tespitlerde;

46 şahsın Sahte Alkol Zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurduğu, 22 şahsın (11'i yabancı) hayatını kaybettiği, 16 şahsın (5'i yabancı) ise hayati tehlikelerinin olduğu ve tedavilerinin sürdüğü,5 şahsın hayati tehlikesinin olmadığı, 3 şahsın ise taburcu edildiği tespit edilmiştir.

Sürdürülen kontrol ve denetim faaliyetlerinde yakalanan 12 şüpheli şahıstan 4'ü tutuklanmış, 2 şüpheli hakkında Adli Kontrol Hükümleri uygulanmıştır.

Ayrıca, 16 Kasım - 16 Aralık 2021 tarihleri arasında İlimizde alkol kaçakçılığının önlenmesiyle ilgili olarak 56 operasyon gerçekleştirilmiştir. Bu operasyonlarda haklarında işlem yapılan 78 şüphelinin 14'ü tutuklanmış, 17 şüpheli hakkında Adli Kontrol Hükümleri uygulanmıştır.

Yapılan operasyonlarda 32.978 adet dolu halde içki şişesi, 27 ton 619 litre içki, sahte alkol imalatında kullanılan çok sayıda damıtma kazanı, hortum, huni, kapaklama makinesi, kapak ısıtıcı makineler, alkolmetre, etiket, kapak ısıtma makinesi vb. ele geçirilmiştir.

İlimizde sahte alkol imalatı ve alkol zehirlenmesinin önlenmesi konusunda ilgili kurumlarımızın denetimleri yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Vatandaşlarımızın görme kaybı başta olmak üzere, birçok sağlık sorununa ve can kaybına yol açabilen sahte içkiye yönelik ihbar ve şikayetlerini güvenlik güçlerimize ve 174 Alo Gıda İhbar Hattına bildirmesi önem taşımaktadır."