İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinde Ramazan pidesi kaç TL'ye satılacağı resmi açıklamayla duyuruldu. İBB ve ABB güncel Ramazan pidesi fiyatlarına ilişkin detaylar haberimizde yer alacak. Ramazan'da ucuz pide satışı yapılacak.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

İstanbul ve Ankara'da Ramazan pidesi kaç TL'den satılıyor? Güncel fiyatlarla birlikte merak edilenler aktarılıyor. Ramazan ayı geldi ve artık pide satışları da başlayacak. Birkaç gün içerisinde vatandaşlar hem orucunu tutacak hem de akşam ezanından sonra taze pidenin tadına varacak. Peki fırınlarla birlikte belediyede kaç TL'ye satılacak?

Fırınlarda 10 TL Oldu!

Türkiye genelinde fırınların Ramazan pidesini 10 TL'ye satacağı öğrenildi. 300 gramlık pide fiyatının sabitlenmesi dikkat çekti. Fırıncılar federasyonunun açıklamasından sonra gözler İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne çevrildi.

İBB ve ABB Ramazan Pidesi Fiyatları

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden gelen resmi açıklamada "Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan'da vatandaşlarımız için uygun fiyatlı pide üretimine başlıyoruz. Başkent Market şubelerimizden alabileceğiniz 300 gram pide fiyatını 5 TL olarak belirledik." ifadesine yer verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden gelen açıklamada ise "Vatandaşlarımız #Ramazan’da 300 gramlık pideyi 5 TL'den Halk Ekmek büfelerinden satın alabilecekler. İstanbullulara lezzetli ve ucuz ekmeği sunmaya devam edeceğiz." denildi.