Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika hava durumu tahminlerinde İstanbul'a kar uyarısında bulundu. Son 35 yılın en şiddetli kar yağışı beklenirken Aybar kar fırtınası için gerekli tedbirlerin alınması istendi. Peki, İstanbul'a hafta sonu kar yağacak mı? İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından perşembe günü için İstanbul'a kar yağışı uyarısı yapıldı. Meteoroloji uzmanları ise Mart ayında etkili olması beklenen kar yağışının son 35 yılın en güçlü kar yağışı olduğunu söyledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre özellikle başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Marmara Bölgesi şiddetli kar yağışından etkilenecek. Kar yağışının Aybar kar fırtınası olarak da etkilemesi bekleniyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? 12 13 Mart hafta sonu İstanbul'a kar yağacak mı?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak meteoroloji son dakika

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre perşembe ve cuma günü İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde birçok ilde kar yağışı etkili olacak. İç Anadolu Bölgesi'nde ise Ankara'nın kar yağışından etkileneceği tahmin ediliyor. Özellikle perşembe ve cuma günü kar yağışı şiddetli görülürken cumartesi günü de devam edecek. Meteoroloji uzmanları son 35 yılın en etkili kar yağışının Bu yıl görüleceğini söylüyor. Ayrıca kar yağışının Aybar kar fırtınası olduğu iddia ediliyor. İstanbul'da Perşembe günü etkili olacak olan kar yağışının hafta sonu da süreceği tahmin ediliyor.

Gözden kaçırmayın

Skandal Video Gündem Oldu! Pandemi Diye Kobay Olarak mı Kullanıldık? Bill Gates'in "Yanıldık, Grip" Videosu Korkuttu! Skandal Video Gündem Oldu! Pandemi Diye Kobay Olarak mı Kullanıldık? Bill Gates'in "Yanıldık, Grip" Videosu Korkuttu!

Aybar kar fırtınası nedir? İstanbul'da Aybar kar fırtınası ne zaman başlayacak?

Sibirya üzerinden gelen soğuk hava ile birlikte başlayan yoğun kar yağışına Aybar kar fırtınası adı veriliyor. Kar yağışının şiddetli ve fırtına şeklinde olması nedeniyle Aybar ismi veriliyor. Mart ayında beklenen Aybar kar fırtınası ise Türkiye'de başla Marmara Bölgesi olmak üzere geniş bir alanda etkili olacak. Baharın gelmesini bekleyen İstanbul'da Perşembe gününden itibaren hem kar yağışı hem de fırtına görülecek. Kar yağışından yoğun olarak etkilenecek olan illerin İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Düzce ve Ankara olacağı tahmin ediliyor. Meteorolojiden yapılan uyarılarda şiddetli kar yağışı sırasında vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.