İstanbul’un ulaşım altyapısına yeni bir metro hattı dahil ediliyor. Yeni metro hattının adının Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı olduğunu açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni metro hattının açılışına gün saydıklarını belirtti.

İstanbul’un ulaşım altyapısına yeni bir metro hattı dahil ediliyor. Yeni metro hattının adının Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı olduğunu açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni metro hattının açılışına gün saydıklarını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu basın açıklaması yaptı

İstanbul’da ulaşım altyapısına dahil edilecek olan yeni metro hattı gündeme oturdu. Yeni metro hattının açılışını heyecanla beklediklerini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni dahil olacak olan metro hattının adının Başakşehir-Kayaşehir olduğunu söyledi. Bakan Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Çam ve Sakura Şehir Hastanesi İstasyonu’nda açıklama yapmak üzere yer aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, basın açıklamasında bulundu ve yaptığı basın açıklamasında şu sözleri söyledi:

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

“Başakşehir-Kayaşehir yeni metro hattının açılışına sadece günler kaldı. Başakşehir-Kayaşehir metro hattında 4 istasyon yer alıyor. Tek yönde yaklaşık olarak saatte 70 bin yolcuyu barındıracak kapasitesi bulunuyor. Mevcut İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminden devralmamızın ardından yüzde 5 ilerleme seviyesinde bulunan Başakşehir-Kayaşehir metro hattı çok kısa sürede ilerledi ve istenen hale kavuştu. Test sürüşleri tamamlandı ve insanların kullanımına açık hale gelmesi için hazırlandı.”

“Toplam 10 bin 250 metre tünel inşaatı bitti”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Çam ve Sakura Şehir Hastanesi İstasyonu’nda ulaşım yapısına yeni dahil edilecek olan metro hattı hakkında yaptığı basın açıklamasına şu cümlelerle devam etti: “Biz toplamda 10 bin 250 metro tüneli inşaatını tamamladık. 4 istasyonun her kapalı alanın her metrekaresini inşa ettik. Yani bu da toplamda 32661 metrekare ediyor. İstanbullu vatandaşlarımıza yeni bir ulaşım hizmeti sunmanın verdiği mutluluğu ve gururu yaşıyoruz. Güngören, Bağcılar, Bahçelievler ve Başakşehir ilçelerimizde İstanbul Havalimanı’na doğru ulaşım sağlanması planlanıyor. İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz ve çabalıyoruz. Yeni metro hattımızın açılışında görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.”