Kış aylarının gelmesiyle beraber artan koronavirüs vakaları nedeniyle İstanbul'da 3 haftalık kapanma ihtimali gündeme geldi. Salgının önüne geçmek için birçok önlem masaya yatırıldı.

Ocak 2023 Emekli Maaş Zam Oranları Belli Oldu! Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? Ocak 2023 Emekli Maaş Zam Oranları Belli Oldu! Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?
Kış aylarının gelmesiyle beraber artan koronavirüs vakaları nedeniyle İstanbul'da 3 haftalık kapanma ihtimali gündeme geldi. Salgının önüne geçmek için birçok önlem masaya yatırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) salgının hızını kesmek için kent genelinde yeni tedbirler alıyor. Bu yeni tedbirler bu hafta perşembe gününden itibaren uygulamaya konulacak.İBB Bilimsel Danışma Kurulu’nun tavsiyeleri kapsamında yürürlüğe konulacak tedbirlerin alınmasının zorunluluk olduğu aktarıldı. Bilim insanlarının verdiği bilgilere göre salgının, Mart ve Nisan gibi ülkenin kapandığı dönemden daha yaygın ve tehlikeli olduğu belirtildi. Ülkenin salgın açısından en tehlikeli ilinin İstanbul olduğu aktarılan açıklamada, İBB çalışanı 2 bin kişinin enfekte olduğu bilgisi verildi.

Hangi kısıtlamalar getirildi?


Alınan önlemler kapsamında İSMEK kurslarında başlaması planlanan yüz yüze eğitim ertelenecek. Belediyeye ait olan spor salonları ve yüzme havuzları kapatılacak. Kültür merkezleri açılmayacak, sahne sanatları ise online olarak gerçekleştirilecek. Açık hava kapsamında olmayan müzeler kapatılacak.