Türkiye'de doktorların yurtdışına gitmesi ve hekimsiz kalan poliklinikler tartışılırken yayınlanan bir atama listesi sosyal medyayı karıştırdı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "giderlerse gitsinler" dediği doktorlar ekseninde sağlık sektörü de ülkenin gündemi olmaya devam ediyor.

Türk üniversitelerinde özellikle tıp fakültelerinde yabancı öğrencilere tanınan haklar ve sınavsız giriş imtiyazı tartışılırken Arap asıllı doktorların çalışma izinleri de ayrıca gündeme gelmeye başlandı.

Son birkaç yıldır sağlık ocaklarından başlayarak hastanelerde dahi artık dikkat çeken Arapça isimli doktor sayılarındaki artış ciddi şekilde gündeme gelmeye başladı.

Son bir haftadır sosyal medyada paylaşılan bir doktor ataması ise atanan 22 doktorun sadece 4 tanesinin Türkçe isimli olarak yer alması ile dikkat çekti.

Doktorlar neden yurt dışına gidiyor?

En son "Sessiz İstila" filmi ile ünlenen Hande Karacasu'nun paylaşımı ile de gündeme gelen liste ve doktor atama durumları sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Karacasu'nun "Araplaşıyorsun Türkiye" dediği durum tartışma konusu oldu.

İşte Hande Karacasu'nun "İstanbul’a pratisyen hekim ataması. Türk doktor bulana aşkolsun ! Araplaştırılıyorsun Türkiye!" diyerek paylaştığı o meşhur liste;

Bu Varlık Barışı Öncekilerden Çok Farklı! "Masum" Değil Denildi Ve Detayları, Nedeni, Nasılı Açıklandı! Bu Varlık Barışı Öncekilerden Çok Farklı! "Masum" Değil Denildi Ve Detayları, Nedeni, Nasılı Açıklandı!