İstanbul'da motosiklet yasak mı? İstanbul'da moto kurye yasağı var mı? İstanbul'da motosiklet kullanımı ne zamana kadar yasaklandı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM günlerdir İstanbul'a Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası için uyarılarda bulunuyor. Soğuk hava dalgası ile birlikte yoğun kar yağışı ve fırtına da bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için İstanbul Valiliği alınan tedbirleri peş peşe Sıralamaya başladı. Önce okullar tatil edildi ardından da kamu çalışanları ve işçiler idari izinli sayıldı. İstanbul Valiliği aynı zamanda Kent ulaşımında aksaklık olmaması ve moto kuryelerin sağlığının da göz önünde bulundurması için yeni önlemlerini duyurdu. İstanbul'da ikinci bir emre kadar Motosiklet kullanımı yasaklandı. Tarafından yapılan açıklamaya göre ikinci bir duyuruya kadar moto kuryeler, motor ve scooterlar trafiğe çıkamayacak. Peki, İstanbul'da motor kurye yasağı ne zamana kadar sürecek? İstanbul'da motosiklet yasaklandı mı?

Gözden kaçırmayın

Biran Damla Yılmaz’ın Yeni Sevgilisi Doğuş Özdemiroğlu Kim? Doğuş Özdemiroğlu Nereli, Ne İş Yapıyor ve Kaç Yaşında? Biran Damla Yılmaz’ın Yeni Sevgilisi Doğuş Özdemiroğlu Kim? Doğuş Özdemiroğlu Nereli, Ne İş Yapıyor ve Kaç Yaşında?

İstanbul Valiliği, meteoroloji tarafından yapılan uyarılar sonrasında bir toplantı gerçekleştirdi. İstanbul'da etkili olması beklenen yoğun kar yağışının getireceği olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi için valilikte yapılan acil durum toplantısında önemli kararlar alındı. Yavaş yavaş Trakya bölgesinde kendisini göstermeye başlayan yoğun kar yağışı öncesi motosiklet sürücüleri ile ilgili de önemli kararlar alındı. İstanbul'da ikinci bir duyuruya kadar motosikletlerin ve suku tırların trafiğe çıkması yasaklandı. Peki, İstanbul'da motokurye yasak mı?

İstanbul'da 10 Mart 2022 motor kurye yasak mı?

İstanbul Valiliği beklenen kar yağışı nedeniyle peş peşe önlemlerini açıklamaya devam ediyor. Yapılan son dakika duyurusuna göre İstanbul'da 9 Mart Çarşamba akşamından itibaren moto kuryeler, motor ve scooterların trafiğe çıkışı yasaklandı. İstanbul'da moto kurye yasağının bir sonraki duyuruya kadar devam edeceği öğrenildi.

İstanbul Valiliği'nin ulaşımla ilgili aldığı kararlar

Beklenen kar yağışı nedeniyle İstanbul Valiliği şehirlerarası ulaşımla ilgili de kararlar aldı. Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre bugün saat 16.00’dan itibaren Esenler, Harem ve tüm cep otogarından şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışı yasaklandı.