İstanbul'da ormana gitmek yasak mı? İstanbul'da piknik ve mangal yakmak yasaklandı mı?

İstanbul'da ormana gitmek yasak mı? İstanbuİstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile orman yangınları ile mücadele kapsamında ve artan sıcak havalar nedeniyle 30 Temmuz ve 31 Ağus

Gündem 30.07.2021 - 18:30 30.07.2021 - 18:30 Volkan Arık

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile orman yangınları ile mücadele kapsamında ve artan sıcak havalar nedeniyle 30 Temmuz ve 31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara giriş çıkışların yasaklandığı ifade edildi. İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklama sonrasında birçok vatandaş ise arama motorunda İstanbul'da piknik yapmak mangal yakmak yasak mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki İstanbul'da ormana gitmek yasak mı? ormana giriş çıkışlar ne zamana kadar yasaklandı?

Türkiye'nin çeşitli illerinde devam eden orman yangınları sonrasında İstanbul Valiliği başta olmak üzere birçok Valilik son dakika kararlarını açıkladı. İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 30 Temmuz ve 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında İstanbul il sınırları içerisinde bulunan ormanlık alanlara girişler yasaklandı. Valilik açıklamasında kararın 6831 sayılı orman kanunu 74 maddesi ve 5444 sayıları ile idare kurulunun 9 ve 66 maddeleri uyarınca alındığını bildirdi. Valilik tarafından yapılan açıklama sonrasında ise birçok vatandaş İstanbul'da piknik yapmak mangal yakmak yasak mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Merak edilen soruların yanıtları haberimizde...

istanbulda-ormana-gitmek-yasak-mi-istanbulda-piknik-ve-mangal-yakmak-yasaklandi-mi-3

2021 İSTANBUL'DA ORMANA GİTMEK YASAK MI?

İstanbul Valiliği tarafından yapılan Açıklama ile birlikte İstanbul'da 1 ay süreyle olarak ormana giriş çıkışlar yasaklandı. Türkiye'nin çeşitli illerinde devam eden orman yangınları sonrası İstanbul Valiliği aldığı kararı resmi olarak açıkladı. Aynı zamanda Valilik tarafından yapılan açıklamada mangal ve piknik ile ilgili detaylar da yer aldı.

İSTANBUL'DA MANGAL YAKMAK YASAK MI?

İstanbul Valiliği son dakika açıklaması ile mangal yakmayı da yasakladı. Valilik tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporları ile bölgede mevsimsel sıcaklık değerlerinin artacağı ve buna dayalı olarak ilerleyen günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle orman yangınları tehlikesinin ulaşacağı bildirildi. Valilik açıklamasının devamında bu nedenle İstanbul'da piknik yapmanın ve mangal yakmanın yasaklandığını duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@