İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. İstanbul Valiliği son dakika duyurusu yaparak şehirlerarası otobüs seferleri ile ilgili bilgilendirme yaptı. İstanbul'da şehirlerarası otobüs seferleri bugün saat 16.00’dan itibaren durduruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir İstanbul için kar yağışı uyarısı yapılıyor. Sonrasında toplantı yapan İstanbul Valiliği ise hayatın olumsuz etkilenmemesi için önlemlerini peş peşe sıralamaya devam ediyor. Okulların tatil edilmesi ve kamu personellerinin izinli sayılması sonrasında motokuryelerinde trafiğe çıkışı yasaklanmıştı. İstanbul Valiliği'nin trafikte aldığı önlemler bununla sınırlı kalmadı. İstanbul Valiliği son dakika duyurusu ile şehirlerarası otobüs seferlerinde durdurulmasına karar verdi. Peki, İstanbul'da şehirlerarası otobüs seferleri ne zaman duracak? İstanbul şehirlerarası seyahat yasak mı?

Son dakika şehirlerarası otobüs seferleri durduruldu

İstanbul Valiliği'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre şehirlerarası otobüs seferleri 9 Mart Çarşamba günü saat 16.00 itibariyle durduruldu. Esenler ve Harem Otogarı da dahil olmak üzere İstanbul'da bulunan tüm otogarlardan şehirlerarası otobüs çıkışı yapılmayacak.

İstanbul Valiliği tarafından alınan ulaşım önlemleri

İstanbul Valiliği'nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şu şekilde oldu;

Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışlarının 9 Mart Çarşamba günü saat 16:00'dan itibaren durdurulmasına karar verildi.

Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden kamyon ve TIR'ların İstanbul'a girişlerinin 9 Mart Çarşamba saat 00.00'dan itibaren kısıtlanmasına karar verildi.

AVM'lerin 9 Mart Çarşamba gününden itibaren bir sonraki duyuruya kadar saat 18.00'de kapanmasına, AVM otoparklarının kullanılmak üzere açık bulundurulmasına karar verildi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Motokuryeler, motor ve scooter'ların 9 Mart Çarşamba günü saat 00.00'dan itibaren bir sonraki duyuruya kadar trafiğe çıkışının kısıtlanmasına karar verildi karar verildi.