Meteoroloji son günlerde vatandaşları, aniden değişecek olan hava koşulları ile ilgili uyarıyor. Havaların aniden soğuyacağı ve şiddetli fırtınaların yaşanacağını belirten Meteoroloji, vatandaşların dikkatli olmasını ve hava şartlarına karşı önlem alması

Meteoroloji son günlerde vatandaşları, aniden değişecek olan hava koşulları ile ilgili uyarıyor. Havaların aniden soğuyacağı ve şiddetli fırtınaların yaşanacağını belirten Meteoroloji, vatandaşların dikkatli olmasını ve hava şartlarına karşı önlem alması için uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre yurt genelinde ısınan havalar aniden soğuyacak. Aniden soğuyan havalara bir de şiddetli yağmur eklenecek. Tüm yurt genelinde yağacak olan yağmurun yanında şiddetli fırtına da bekleniyor. Şiddetli fırtına bugün etkisini göstermeye başladı. Bugün akşam saatlerinde aniden bastıran fırtına ile İstanbul'da çatılar uçtu. Şiddetli rüzgarın etkisi ile uçan çatılar, park halindeki arabaların üzerine uçtu. Arabaların üstüne düşen çatılar, sokakta park halinde duran araçlarda ağır hasar bıraktı. Hasar gören araçların sahibi adeta şok içinde kaldı. İstanbul'da fırtınalar ve yağmur yağışları devam ediyor. Devam eden fırtına ve yağmur yağışlarının bu hafta boyunca devam edeceği söyleniyor. Bunun yanında hafta sonu İstanbul'da havanın bir anda 10-15 derece düşeceği ve soğukların geleceği söyleniyor. Soğukların gelmesi ile İstanbul'a önümüzdeki hafta kar yağması bekleniyor. Meteorolojinin açıklamasına göre önümüzdeki hafta, İstanbul'da kar yağışı olması bekleniyor. İstanbul'da kar yağması bekleniyor !Bu akşam saatlerinde hafif yağmur yağmaya başladı. Hafif hafif çiseleyen yağmurun ardından İstanbul'un bazı ilçelerinde; Beşiktaş, Bağcılar, Şişli, Beyoğlu ve Esenler'de şiddetli fırtına etkisi gösterdi. Anadolu Yakası'nda ise fırtınanın etkili olduğu ilçeler; Beykoz ve Üsküdar olarak belirlendi. Etkisini gösteren fırtınanın sonucunda pek çok yerde çatılar, sokaklara uçtu. Sokaklara uçan evlerin çatıları, araçların üzerine düştü. Bunun yanında şiddetli fırtınanın sonucunda bazı ağaçlarda devrildi. Şiddetli rüzgarın etkisi ile sokaklara ve arabaların üzerine devrilen ağaçlar da, çatılar gibi araçlarda hasar bıraktı.

Aniden bastıran şiddetli rüzgarı sonucunda, Silivri sahilde bir iş yerinin totem tabelası sokağa devrildi. Silivri'nin yanı sıra Fatih Mahallesi Bıldırcın Sokak'ta da ağaç devrilmesi sonucu elektrik direği yıkıldı. Rüzgarın etkisiyle yıkılan elektrik direği mahallelinin can sağlığı için tehlike oluşturduğu için bölgeye hemen itfaiye ekipleri geldi. Elektrik direğinin devrildiği Fatih Mahallesi'ne gelen itfaiye ekipleri, bir binada sallanan bir demiri tehlike oluşturduğu için çıkardı.Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Rüzgar Açıklaması !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bu sabah saatlerinde özellikle İstanbul'u etkileyecek olan şiddetli rüzgarın haberi verilmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü başlayan rüzgar ve yağmur ile ilgili vatandaşları uyarmıştı. Marmara Denizi'nde rüzgarın öğle saatlerinden sonra, güney ve güneybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklendiği söylenmişti. Bunun yanında yine Marmara Denizi'nde rüzgarın öğle saatlerinden sonra, güney ve güneybatı yönlerinden yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği açıklanmıştı.

Bugün özellikle İstanbul'da başlayan ve İstanbul'u etkisi altına alan şiddetli rüzgarın ilerleyen günlerde de devam edeceği söyleniyor. Rüzgar ile birlikte başlayan yağışların da bu hafta yurt genelinde etkili olacağı düşünülüyor. İstanbul'da havaların aniden soğumasının da söz konusu olduğu belirtildi. Aniden 10-15 derece düşmesi beklenen sıcaklık sonucunda İstanbul'da yeniden kar yağması bekleniyor.