İstanbul Valiliği, yapmış olduğu sosyal medya duyurusu ile olası fırtına riskine dikkat çekti. Kuvvetli rüzgarların İstanbul'u etkisi altına alacağını belirtti. Peki fırtına kaç gün sürecek? Sağanak yağış ihtimaline karşı vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Son zamanlarda hava durumu oldukça hareketli bir seyir izlemekte. İstanbul Valiliği de konuyla ilgili açıklamada bulundu. Batı Karadeniz bölgesine dikkat çekti ve kuvvetli rüzgarların şehri etkisi altına alacağını ifade etti. Fırtına kaç gün sürecek?

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Valilik Sosyal Medya Fırtına Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine dayanarak, Valilik sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Batı Karadeniz'de yarın sabahın erken saatlerinden başlamak üzere kuvvetli rüzgarların etkili olacağını ve öğlen civarı bu etkinin azalmasını öngörüyoruz. Vatandaşlarımızın dikkatli ve hazırlıklı olmalarını rica ediyoruz." şeklinde bilgilendirme yaptı.

fırtınayağmur

Fırtına Kaç Gün Sürecek?

Henüz Meteoroloji'den de net bir veri gelmemekle beraber fırtınanın kaç gün süreceği bilinmiyor. Ancak kuvvetli şekilde esecek rüzgarlar fırtınaya dönüşebilir ve bu durum sağanak yağışlarla birleşir ise vatandaşlar zor duruma düşebilir. Bu nedenle dikkatli olunması gerektiği gelen bilgiler arasında.