İstanbul'da yeni mesai düzenlemesi!

ISTANBUL TURKEY - JUNE 19: (TURKEY OUT ) People stand during a silent protest in Taksim Square June 19, 2013 in Istanbul, Turkey. Performance artist Erdem Gunduz, nicknamed "The Standing Man," became a new symbol of the anti-government protests after a

Gündem 04.11.2020 - 15:37 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Koronavirüs vakalarının artış göstermesinden sonra İstanbul'da esnek mesaiye geçilip geçilmeyeceği merak ediliyordu. Merak edilen konuyla ilgili sorulara İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yanıt verdi. İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Yerlikaya alınan yeni tedbirleri sıraladı.Esnek mesaiyle ilgili detayları aktaran Yerlikaya, kısıtlanmış günlere geri dönülmesini istemediklerini ancak bireysel olarak alınan tedbirlerde sıkıntılar olduğunu söyledi.

Esnek mesai düzenlemesi


Kent genelinde 28 Eylül'de kademeli mesaiye geçildiğini hatırlatan Yerlikaya, uzaktan çalışma kapsamını genişlettiklerini ifade etti. Vali Yerlikaya; hamilelerin, 60 yaş üstü çalışanların ve 10 yaşından küçük çocuğu olan kadınların idari izili sayılacağını ve evden çalışacağını bildirdi.

Erdoğan da açıklama yapmıştı


Genişletilen esnek mesai kararlarına göre, sanayi kesimi 9 Kasım'dan itibaren mesai saati 07.00'de başlayacak. Dün yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu ve özel bütün iş yerlerinin en geç saat 22.00'de kapatılacağını açıklamıştı.

Koca: Mümkün oldukça seyahat etmeyin


Kış aylarının yaklaşmasıyla daha da artış gösteren vakalar sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından vatandaşlara seslenmiş, "Tespit edilmemiş bir temaslı olabilirsiniz" diyerek mecbur kalınmadığı sürece İstanbul'dan çıkılmaması ya da kente gelinmemesi gerektiğini dile getirmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@